Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Žádná pomsta za Hitlera proti zemi Stalingradu…na úkor světového míru !

Žádná pomsta za Hitlera proti zemi Stalingradu…na úkor světového míru !

Proti opakované a záslužné snaze ruských a čínských diplomatů zachovat dialog mezi Východem a Západem a zmírnit válečné impulsy Washingtonu a EU-NATO, jsou nezodpovědné údery hegemonického Západu, píše se v článku na francouzském webu Agoravox.

Socha "Matka vlast volá", součást památníku Bitvy o Stalingrad
20. prosince 2021 - 06:20

V Čínském moři a Indo-Pacifiku americké námořnictvo doprovázené francouzskými křižníky daleko od Středozemního moře, Atlantiku a Lamanšského průlivu nadále provokuje čínské námořnictvo poblíž jeho pobřeží.

Na hranicích blízko Ruska, je to především pokus kriminalizovat a destabilizovat zvoleného prezidenta Alexandra Lukašenka, který se provinil především tím, že nezprivatizoval svou ekonomiku, zachoval socialistické výdobytky sovětské éry a zůstal politicky a kulturně blízký ruskému lidu. Na Ukrajině je to neslušná podpora, včetně armády, všemi západními státy, vazalů Washingtonu, s Macronovým režimem v čele, násilně rusofobním státem, jehož parlamentu, očištěnému od komunistických poslanců, otevřeně předsedá zakladatel ukrajinské národně socialistické strany.

Berlín: Velmi zelená…šedá!

Tlak na Rusko byl po určitou dobu omezen zdrženlivějším postojem vlády Merkelové, která sice široce podporovala atlantické válečné štvaní, ale především se snažila hájit národní zájem kapitalistického Německa podporou spolupráce s Ruskem - německo-ruská energetika (Nord Stream-2).

Věci se právě změnily na úkor míru v Evropě s novou vládou SPD-Zelení-FDP: Ve financích nyní jasně sedí ortodoxní ekonom úzce spojený s velkým byznysem a předem neflexibilní, pokud jde o úsporná kritéria, která jsou vlastní jednotné evropské měně. To by se nelíbilo Washingtonu, který chce návrat k původní meziimperialistické dohodě mezi Washingtonem a Berlínem, která umožňuje americkým imperialistům vnutit světu svůj slabý a nekonvertibilní dolar, zatímco euro silně fixované na marku umožňuje Berlínu zabránit konkurenční devalvaci východoevropských a jihoevropských zemí (jejichž součástí je stále více Francie v procesu všeobecného snižování ratingu) a zároveň je dusí permanentními mzdovými a sociálními úsporami .Drang nach Osten?

V ministerstvech obrany a zahraničí najdeme „zelené“ ministry, kteří bez debat přešli od absolutního pacifismu 80. let k údajně „lidskoprávním“ válečným štváčům naší šťastné moderní doby. Zelený ministr zahraničních věcí Joschka Fischer již v roce 2000 cynicky vysvětlil, že „evropská výstavba“ umožnila SRN, rozšíření anexí bývalé NDR a nyní vládnout střední a východní Evropě, „dosáhnout geopolitických cílů, kterých se během tři předchozích válek nepodařilo dosáhnout“.

Nyní jsou Zelení u moci, stále inspirovaní jako jejich francouzští kolegové v EELV, antikomunistou, protijakobínským a protisovětským Danielem Cohn-Benditem, otevřeně sabotují rusko-německou dohodu Nord Stream-2 a požadují, všichni hanbou opilí, připoutanost k ultrafašistické EU-NATO Ukrajině, kde je zakázána komunistická strana (KPU), kde jsou diskriminováni rusky mluvící lidé, kde jsou odboráři upalováni zaživa v jejich domě (Oděsa) a kde kyjevská vláda vykazuje známky  extrémní shovívavosti k těm s nostalgií vzpomínajících na ukrajinské Waffen-SS, kteří bojovali proti Rudé armádě v německých uniformách. Pokud nejde o připravovanou posmrtnou pomstu na Stalingrad s (prozatímní?) útočnou transatlantickou aliancí dvou nejmocnějších imperialismů západního bloku, je to proto, že slovo „pomsta“ ztratilo veškerý význam!

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)