Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina znovu objevila Volkssturm

Ukrajina znovu objevila Volkssturm

Po ženách, které byly nuceny zapsat se do vojenských registrů, to budou děti? Ptá se Christelle Néantová na webu Agoravox.

Ilustrační foto
6. ledna 2022 - 04:20

Ve zcela deliriózním driftu hodném Volkssturmu (odvádění mladistvých, starých lidí a dalších civilistů na obranu Německa na konci Třetí říše) někteří uvažují o tom, že ukrajinské ministerstvo vnitra pošle děti bojovat v případě války. Obrana už donutila ženy, aby se zapsaly do vojenských registrů.

Ukrajinské ministerstvo obrany zavedlo na konci prosince 2021 povinnost pro ženy pracující v několika stovkách odborností zapsat se do vojenských rejstříků , aby mohly být v případě potřeby povolány ke službě v armádě.

Od účetních až po manažerky, včetně fyzioterapeutek, veterinářek, právniček, řidiček autobusů, sekretářek a dokonce i novinářek, miliony žen na Ukrajině se tak ocitly povinny zapsat se do vojenských registrů a podstoupit lékařskou prohlídku, aby se zjistilo, zda jsou způsobilé pro službu. Miliony Ukrajinek ve věku 18 až 60 let (ano, ano, 60 !!!), dokonce i těhotných nebo majících malé děti, se tak ocitnou nuceně registrovány jako rezervistky!

Zaměstnavatelé nebo budoucí zaměstnavatelé žen nastupujících do těchto specializací musí zajistit, aby byly zapsány do vojenských rejstříků, jinak přijdou o práci nebo nemohou být zaměstnány. Ukrajinky mají do konce roku 2022 splnit tento příkaz ministerstva obrany. Ti, kteří se pokusí vyhnout registraci, mohou dostat pokutu od 510 do 820 hřiven a od 850 do 1700, pokud se porušení bude opakovat.

Zatímco ukrajinské ministerstvo obrany slibuje, že ženy budou podrobeny vojenským cvičením a začleněny do armády pouze tehdy, pokud si to přejí, ve skutečnosti je cílem donutit je k vojenské službě na stejné úrovni jako muže.

Jak zdůraznila bývalá ukrajinská ministryně spravedlnosti Olena Lukašová, dobrovolný aspekt angažmá žen takto zapsaných ve vojenských registrech platí pouze v době míru. Díky zákonu přijatém Radou v dubnu 2021 mohou být v případě války „ ženy zapsané ve vojenském rejstříku povolány k výkonu vojenské služby nebo k účasti na válečných pracích k zajištění obrany armády“.

Nicméně, Ukrajina nebyla „v době míru“, protože 17. března 2014 a vyhlášky o zřízení „výjimečného stavu“, což umožnilo mobilizaci mužů schopných boje. To znamená, že ve skutečnosti vojenská služba a účast na vojenských cvičeních pro ženy není vůbec dobrovolná, jak tvrdí ukrajinské ministerstvo obrany, ale spíše povinná jako pro muže!

Toto opatření není ani více, ani méně než provedení prohlášení Vladimira Zelenského z 25. prosince 2020 , kde v rozhovoru řekl, že v případě války s Ruskem budou k obraně Ukrajiny mobilizováni jak muži, tak ženy!

Jak mohla země s 37 miliony obyvatel (která tedy teoreticky může mobilizovat několik milionů lidí) k takovému opatření dojít? No, to proto, že odvodové kampaně jsou už dávno katastrofou a Ukrajině dochází potrava pro děla, pardon, vojáci.Problém je v tom, že toto opatření je v ukrajinské společnosti velmi těžko propustné. Petice zveřejněné na internetových stránkách ukrajinského prezidenta , volají po zrušení tohoto opatření, které se popisují jako „skandální“ a „výsměch žen“, již shromažďují dostatek podpisů.

Po skandálu, který na Ukrajině rozpoutal tento rozkaz ministerstva obrany, členové rady navrhli, aby se zapisování žen do vojenských rejstříků provádělo na dobrovolné, nikoli povinné bázi, aby se uklidnila nálada. Asi šedesát ukrajinských poslanců tak předložilo návrh zákona, aby registrace žen do vojenských registrů byla dobrovolná (kromě lékařů).

A zatímco se někteří snaží oheň uhasit, jiní přilévají olej do ohně, jako například ukrajinský politolog Alexander Kotchetkov, který v článku pro Glavred navrhl vyzvat děti na obranu ‚Ukrajiny v případě války s Ruskem,‘ a to vypadá jako špatný remake Volkssturmu.

„Pro nábor žen do vojenské služby existuje důvod. Právě u speciálních operací záleží na úrovni vycvičenosti protagonistů. Ale moderní válka je statistika velkých čísel. Podle něhož jsou pravděpodobné ztráty agresora přímo úměrné počtu vojáků, které je bránící se strana schopna dát do zbraně. A ať už jsou to muži, ženy nebo puberťáci, hlavní je, že střílejí ze samopalů a jiných zbraní směrem k nepříteli . V případě skupinové palby bude fungovat teorie pravděpodobnosti a kulky a granáty si najdou svůj cíl,  “píše.

Kdo zná trochu historie (a mimo jiné i Volkssturmu, jeho obrovské ztráty a jeho neschopnost v letech 1944-1945 zastavit nepřátelské armády, ať už na západě nebo na východě), tak to, jaká moderní válka ve skutečnosti je, a výzbroj, kterou má ruská armáda mimo jiné k dispozici, lze před takovou hromadou nesmyslů jen omráčit. Jediná věc, kterou pošlete ženy a děti bez bojových zkušeností střílet proti nepříteli, dokáže dramaticky zvýšit ztráty ukrajinského tábora a rozšířit už tak propastný demografický deficit země!

Demografický deficit na Ukrajině, který se navíc bude jistě stále více prohlubovat po nařízení ministerstva obrany uložit ženám povinnost evidovat se ve vojenských matrikách. Protože po takové ráně všechny ženy schopné emigrovat to udělají (stejně jako muži před nimi), aby unikly vojenské službě a zabránily tomu, aby jejich děti nebo budoucí děti byly další zapsané v matrikách. .

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)