Svátek má: Zbyněk

Zprávy

Velikost textu:

Trump: Znovuzvolení obra?

Trump: Znovuzvolení obra?

Oficiální prohlášení zvoleného prezidenta USA přijde již brzy. Zdá se, že Donald Trump míří do druhého funkčního období, píše Régis Desmarais na francouzském webu AgoraVox.

Donald Trump, americký prezident
2. prosince 2020 - 06:20

Jeho znovuzvolení není náhodné: tento muž je politický obr a nic není falešnějšího než jeho karikaturovaný obraz zprostředkovaný médii. Američané viděli postavení svého prezidenta: V listopadu žádná modrá vlna, ale odcházející prezident, který získal o 10 milionů více hlasů ve srovnání s rokem 2016.

Pravá tvář prezidenta Trumpa

Když jsem psal název tohoto článku, věděl jsem, že by mohl vyvolat rozporuplné reakce čtenářů. O to víc jsem pocítil účinek tohoto titulu, když jsem zažil radikální změnu ve vnímání amerického prezidenta. Před několika měsíci mi Donald Trump připadal jako nezvyklý, rozmarný muž, který zastával pozici, kterou si vzhledem ke svým „nutně“ omezeným dovednostem nezasloužil. Viděl jsem ho jako miliardáře, který si z prezidentské kanceláře udělal koníček. Je samozřejmé, že tento velmi ponížený pohled na prezidenta Trumpa vděčí tomu, jak nám ho média prezentují a informují o jeho činech a prohlášeních.Případ falešného útoku ve Švédsku

Jedním z prvních kliknutí, které mě zaujalo, byl článek v novinách obviňující Trumpa z mluvení o falešném útoku ve Švédsku. Považoval jsem toto prohlášení Donalda Trumpa za tak odvážné a pobuřující, že jsem si šel vyslechnout prezidentovo prohlášení. Dostat se ke zdroji informací je jako voda v Rhôně, je lepší uhasit žízeň v Ženevském jezeře než po proudu od Lyonu, je méně znečištěná. Musím říci, že jsem nebyl zvědavý svou zvědavostí.

Krátké připomenutí toho, co se stalo: informace vyvolaly na webu rozruch „Trump uvedl, že ve Švédsku došlo k útoku“. Tuto informaci vyzvedl veškerý tisk. Tato informace a její šíření však byly „falešné zprávy“. Monique Hirschhorn v rozhovoru pro týdeník Marianne dala klíče k odlišení pravdy od nepravdy: „Nejlepší obranou je poskytnout je (nepravdivé informace) nejnáročnějšímu informačnímu trhu, tj. vědeckých informací a aplikovat metodické myšlení. Zeptejte se sami sebe, pokaždé, když se nám myšlenka nezdá být jistá, odkud pochází a jaké jsou zdroje, jaké informace musím vyhodnotit, pokud jsem skutečně vytvořil více protichůdných informací, i když nejsou nutně falešné, pokud jsem zvážil možnost chyb v uvažování, pokud ať moje víra bude zkažená mou touhou."

Moudrá rada. Doporučená metoda nás vede k tomu, abychom šli rovnou ke zdroji, tedy k Trumpovým výrokům. Slova amerického prezidenta byla: „Podívejte se, co se děje v Německu. Podívejte se, co se stalo ve Švédsku! Přivedli velké množství lidí a mají problémy, které by si nikdy nedokázali představit. Podívejte se, co se děje v Bruselu, podívejte se, co se děje po celém světě. Podívejte se na Nice, podívejte se na Paříž. V naší zemi jsme přivítali tisíce a tisíce lidí. Neexistoval způsob, jak je ověřit (...)“. Trump proto neřekl, že ve Švédsku došlo k útoku. Zcela jasně měl na mysli migrační vlny (skutečně mnoho problémů mezi migranty a švédskou policií bylo hlášeno zejména v Malmö). CNN zopakovala Trumpova slova, aniž by odkazovala na prohlášení o možném útoku ve Švédsku, ale naznačila eliptickou povahu těchto poznámek, která vyplývá z překladu prohlášení amerického prezidenta, protože ten jasně neřekl, co se děje ve Švédsku. ABC se dostalo k věci a hláška: Trump řekl, že ve Švédsku došlo k bombardování. Informace vesele převzal Le Monde a poté všechny sítě. A rozruch se vytvořil ... Potvrzení zkreslení, které paní Hirschhornová odsoudila, svou práci odvedlo. Můžeme odhadnout dopady těchto šíření lži a pravdy na uživatele internetu: manipulace myslí, rozmanitá a nejistá realita a především zrychlení sklonu ke změně názorů a zapomínání na křehké informace, nahrazené jinými hláškami.

Tato událost mi dala podnět k zamyšlení. Rychle jsem dospěl k závěru, že blázen, protože bohužel tisk tak často vykresluje Donalda Trumpa, se nemůže stát a zůstat miliardářem. Mezi Trumpovou kariérou a obrazem v tisku existuje rozpor.

Trumpovy závazky vůči americkému lidu

Druhým znepokojivým a zdrcujícím kliknutím bylo zhlédnutí jeho klipu z kampaně v roce 2016. Slova stále kandidujícího Trumpa byla jeho zemí a jeho obyvatelem vysoce ceněna. Ale šlo to dál. Trumpova angažovanost měla být darem sebe sama. Poté, co Donald Trump dostal tolik z Ameriky, rozhodl se vrátit této zemi to, co mu dal. Donald Trump zase chtěl jednat pro dobro Ameriky a Američanů. V tomto ohledu klobouk dolů, protože ve skutečnosti to není to, co máme právo očekávat od kterékoli hlavy státu? Ale šlo to ještě dále: Trump je odhodlán ukončit systémový a endemický zločin. Už slyším skandování zlatých rybek: důkaz, důkaz! Lži! Lži! Neposkytujeme důkazy v klipu kampaně, ale činíme závazky a následujeme činy. Tyto závazky mě zasáhly: žádné falešné zámínky, žádný žargon; Donald Trump ve svém klipu obviňuje klan Clintonů a pana Obamu. Říká jim zločinci. Slova jsou krutá. Žádná dvojznačnost. Donald Trump uvádí název svého cíle a kvalifikuje chování tohoto cíle. Pro Francouze, který je tak zvyklý na zdrženlivé a neutrální prvky jazyka naší politické třídy, je objevení amerického kandidáta na prezidenta tak přímého v jeho obvinění a jeho odhodlání překvapuje a destabilizuje. Jsme o to destabilizovanější, že ve Spojených státech je vše záminkou pro soud. Taková prohlášení Donalda Trumpa musela vyvolat stížnosti a klan Clinton / Obama jistě pověřil právníka, aby očistil jejich čest. Ve skutečnosti nebyly žádné stížnosti ani zaprášená čest. Síla slov Donalda Trumpa se ukazuje posílena tímto mlčením obviněných.


Trump: Odhodlaný a brilantní „klaun“ nebo politik?

Většina z těch, které jsem sdílel se svou změnou postoje k Donaldovi Trumpovi, měla úžasné reakce: Trump lže; je směšný se svými blond vlasy a co jeho příznivci? Nepříjemné tváře; skuteční extremisté. To nejmenší, co lze říci, je, že tato zpětná vazba je nejhrubší, bezplatná a bez skutečného užitečného základu. Bez ohledu na Trumpův účes se můj názor na něj nezměnil. Použil by lež? Je to zvláštní, protože kvůli videu z této kampaně nebyly podány žádné pomluvy ani jiné důvody pro nápravu. Jsou jeho příznivci extrémisté? Sakra, tento muž právě získal více než 74 milionů hlasů ve svůj prospěch. Existuje ve Spojených státech 74 milionů extremistů? Kdo může podporovat takovou hrubost? O to obtížnější je tvrdit, že během pochodu ve prospěch Donalda Trumpa ve Washingtonu jsme viděli, kdo byli extremisté, a oni byli těmi, kdo násilně zaútočili na příznivce Trumpa.

Je třeba připomenout, že Donald Trump je americký prezident, který během svého funkčního období nevyhlásil válku. Lepší bylo, že upřednostňoval mírové dohody na Středním východě, dohody, které by si mnozí mysleli jako nemyslitelné. Z ekonomického hlediska bude jeho působení ve prospěch Američanů. Donald Trump se stahuje z vojenských intervenčních zón; dokonce se předpokládá repatriace vojsk přítomných v Afghánistánu. A konečně je jeho boj proti trestné činnosti účinný, zejména pokud jde o téma, které je na mezinárodní scéně příliš zanedbávané: obchodování s lidmi.

Je zřejmé, že Donald Tump je muž se svými kvalitami, ale také se svými chybami a svými rozpory. Existuje však odporná rovnice, kterou někteří ideologové zvládají obratně: miliardář = kapitalista = shnilý. Zvláštní zkratka, díky níž je člověk pouhým odrazem jeho společenského stavu. Tato metoda je nepochybně jednoduchá k rozeznání nebo odebrání patentů slušnosti. Příliš jednoduché, příliš naivní, příliš užitečné pro karikaturu a tak podivně nekonzistentní v ústech lidí, kteří zbožňují Georgesa Sorose, Billa Gatese nebo Jeffa Bezose.

Trump je miliardář, ale miliardář zcela odstraněný z finančního kapitalismu. Trump je stavitel a stavíme s muži a pro muže. Finančně spekulujeme s algoritmy a počítači, abychom maximalizovali ukazatele, čísla, ve skutečnosti mrtvé a neživé věci. V tomto smyslu Trump symbolizuje opozici mezi lidmi na zemi v kontaktu s muži a lidmi na zemi zcela pohlcenými v abstraktních a dematerializovaných systémech.

Volby roku 2020 zašpiněné podezřením z podvodu a nespravedlivých médií

Volby v USA jsou ohromující pro ty, kterým se i přes mediální mlčení podařilo shromáždit informace o údajném podvodu, prokázaném podvodu a probíhajících protestních procesech. S výjimkou těch, jejichž uši a oči jsou blokovány protitrumpovskou ideologií, nelze člověka ohromit rozsahem odsuzovaného volebního podvodu.

Dnes se Trump pravděpodobně připravuje na druhé funkční období. Jeho boj z roku 2016 stále pokračuje. Za Atlantickým oceánem je titánský boj mezi zločinem a spravedlností, mezi vlastenci a globalistickým pohledem na společnost. Boj je tvrdý, protože se staví proti dvěma kulturám, dvěma koncepcím světa a především dvěma možným budoucnostem pro Američany, ale také globálně povinným pro lidstvo.

Mnoho čtenářů bude mít pochybnosti o správnosti obsahu tohoto článku. Pochybnosti jsou zárukou přežití ve složitém světě. Nikdy bychom neměli brát v nominální hodnotě to, co nám bylo řečeno nebo dáno číst. Musíte vyšetřit, podívat se na zdroje, ověřit je. Poslouchejte jeden druhého a rozhodněte se sami. Pokud jde o Donalda Trumpa, myslím si, že tento muž je obr, protože vzácní jsou muži, kteří se postavili, aby odsoudili zločiny a bojovali proti nim. To je můj názor a vyzývám vás, abyste si vytvořili svůj vlastní názor tím, že nastavíte všechny ideologické závoje na práh svého výzkumu, končí komentář  Régis Desmarais.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox, foto:arch.)