Svátek má: Hedvika

Zprávy

Velikost textu:

Szijjártó: Přes naše hranice neprojde žádný migrant

Szijjártó: Přes naše hranice neprojde žádný migrant

Maďarsko uhájilo hranice a bude je i nadále bránit, uvedl Peter Szijjártó, maďarský ministr zahraničních věcí na Facebooku poté, co telefonicky hovořil s řeckým ministrem zahraničí Nicosem Déniadesem.

Peter Szijjártó, maďarský ministr zahraničních věcí
2. března 2020 - 09:01

Řecký ministr informoval svého maďarského kolegu o situaci na turecko-řeckých hranicích, záplavách tisíců migrantů a o zásazích řeckých pohraničních stráži.

Peter Szijjártó dal najevo, že je pro svolání mimořádné schůzky ministrů zahraničních věcí EU za účelem projednání situace na formálním zasedání rady. Vzhledem k situaci v Sýrii zástupce EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josep Borrell navrhl, aby se příští týden po řecké iniciativě svolalo zvláštní zasedání Rady pro zahraniční věci.

„Pokud někdo, tak my Maďaři přesně víme, jaké to je odrazit útok na zemi, útočit na naše policajty a to vše souběžně s šířením falešných zpráv mezinárodními liberálními médii,“ zdůraznil Péter Szijjártó.

„Hájili jsme a chránili naši hranici, nedovolíme zde žádnému migrantovi, aby hranice překročil. Také jsem vyzval řeckého kolegu, aby tak učinil,“ dodal ministr zahraničních věcí.Podle OSN se více než 10 000 migrantů shromáždilo v neděli na turecko-řeckých hranicích, když Turecko oznámilo, že již nebude moci v zemi zadržovat žadatele o azyl. Podle řecké vlády turecké orgány aktivně pomáhají migrantům dosáhnout hranice.

(rp,prvnizpravy.cz,magyarhirlap,foto:arch.)