Svátek má: Zbyněk

Zprávy

Velikost textu:

Senátor Hawley: Facebook a Twitter ovlivnily volby pro Bidena

Senátor Hawley: Facebook a Twitter ovlivnily volby pro Bidena

Republikán Josh Hawley z Missouri je prvním senátorem, který oznámil, že bude hlasovat proti certifikaci voličů z kontroverzních swingových států. Hlasování v Kongresu o výsledcích prezidentských voleb 6.ledna bude jistě bojovné.

Senátor Josh Hawley
3. ledna 2021 - 10:16

V sedmi státech vyslaly republikánské parlamenty konkurenční delegace voličů, aby napadly výsledky voleb pro  Joe Bidena. Aby bylo možné v Kongresu vynutit hlasování o konkurenčních delegacích voličů 6. ledna, je nutný senátor i zástupce. Několik protrumpovských poslanců, Mo Brooks (Alabama), Matt Gaetz (Florida), Tommy Tuberville (Alabama), Jody Hice (Georgia) a Madison Cawthorn (Severní Karolína) již oznámili své záměry hlasovat proti výsledku voleb.

Respektovaný senátor Josh Hawley nyní na Twitteru oznámil svůj záměr podpořit zpochybnění výsledků voleb. Demokraté udělali totéž v letech 2004 a 2016, uvedl Hawley. „Vedení Demokratické strany je za to pochválilo,“ napsal, „a na to měli právo. A všichni, kdo se nyní obávají volebních podvodů, mají nyní také toto právo. “

Hawley nechce uznat výsledky voleb 6. ledna, napsal „ nejen skutečnost, že některé státy, včetně Pensylvánie, porušily své vlastní volební zákony, a skutečnost, že internetoví giganti jako Facebook a Twitter šly do krajnosti ovlivňovaly výběr pro Joe Bidena. Kongres by měl alespoň vyšetřit obvinění z volebních podvodů a podniknout kroky k zajištění voleb, ale dosud tak neučinil. Z tohoto důvodu, stejně jako moji demokratičtí kolegové v minulosti, vznesu svoji námitku 6. ledna. “

Donald Trump vyzval své příznivce, aby 6.ledna přišli do Washingtonu: „ Bude to divoký! "


Podle  průzkumu „Rasmussen“  se poprvé tak velké množství Američanů (47%) domnívá, že volby nebyly provedeny správně, těch, kdo věří, že Joe Biden vyhrál spravedlivě je jen 47%.

(rp,prvnizpravy.cz,freiwelt,foto:arch.)