Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Rjabkov: Je načase, aby se NATO vrátilo na linie z roku 1997

Rjabkov: Je načase, aby se NATO vrátilo na linie z roku 1997

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov, který přijel do Ženevy na jednání mezi Ruskem a USA o bezpečnostních zárukách, řekl, že nastal čas, aby se NATO „vrátilo k hranicím z roku 1997 a vzala si sebou všechny saky paky“.

Sergej Rjabkov, náměstek ministra zahraničí
10. ledna 2022 - 04:20

„I laik chápe, že požadovat ústupky od Ruska v situaci, kdy NATO usilovalo, jak se říká, „zatlačit“ naši zemi a převést ji, když ne do role podřízené, tak v každém případě do vedlejší role v evropské a mezinárodní politice to již nebude moci dělat s přímým poškozením naší bezpečnosti.“

„Všechno je to minulost. A předtím to moc nefungovalo, ale teď je prostě konec. Takže NATO potřebuje sebrat své věci a jít k hranicím z rokue 1997,“ řekl Rjabkov.Rjabkov také dodal, že na jednáních, která začnou dnes, 10. ledna, by se nemělo spoléhat na NATO při prosazování bezpečnostních záruk.

„Bylo by naivní očekávat, že na základě veřejné prezentace naší pozice, kterou dnes máme, krátce před zahájením kontaktů, budeme pokračovat v informacích," řekl náměstek ruského ministra zahraničí.

Rjabkov dodal, že pozitivním výsledkem kontaktů Ruska s USA a NATO o bezpečnostních zárukách bude „potvrzení připravenosti pracovat na ruských návrzích“.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)