Svátek má: Dominik

Zprávy

Velikost textu:

Průzkum veřejného mínění ukázal, co znepokojuje obyvatele USA

Průzkum veřejného mínění ukázal, co znepokojuje obyvatele USA

Obyvatelé USA se podle průzkumu veřejného mínění CNN ve volbách obávají ekonomiky, rasové nerovnosti a koronaviru.

Ilustrační foto
4. listopadu 2020 - 11:06

Dotazovaní voliči zařadili ekonomiku na první místo v seznamu obav (34% respondentů), druhé - rasovou nerovnost (21%), třetí - koronavirus (18%). Mezi pět nejvíce znepokojivých témat pro voliče patřila také kriminalita a bezpečnost a ochrana zdraví (každé po 11%).

Většina amerických voličů si je jistá, že jejich hlasy v prezidentských volbách budou spočítány správně, podle výstupního průzkumu veřejného mínění CNN.


Podle těchto údajů je 46% Američanů plně přesvědčeno, že jejich hlasy budou spočítány správně. Dalších 40% věří do jisté míry v přesnost výpočtu. 4% lidí si není vůbec jistých správností výpočtu, 8% zcela nevěří (v průzkumu ze srpna bylo 55% Američanů „ne příliš jistých“ nebo „vůbec nejistých“, že volby budou spravedlivé - pozn. red.).


Podle poněkud rozporuplných výsledků průzkumu téměř polovina amerických voličů hodnotí pozitivně snahy USA bojovat proti koronaviru. Podle údajů je 48% voličů přesvědčeno, že USA dělají s pandemií dobrou práci. 51% dotázaných voličů má opačný názor. Pro 52% občanů je úkol zadržet koronavirus důležitější než ekonomické oživení. 42% věří, že ekonomika je důležitější.

Průzkum také ukázal, že se hlasování zúčastnilo poprvé 13% obyvatel USA.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)