Svátek má: Dominik

Zprávy

Velikost textu:

Poslanec ze Zelenského strany označil koronavirus za výmysl!

Poslanec ze Zelenského strany označil koronavirus za výmysl!

Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny ze strany „Sluha lidu“ Jurij Kamelčuk označil koronavirus a jakoukoli vakcínu proti němu za výmysl.

Ilustrační foto
15. prosince 2020 - 10:10

Napsala to na svém webu Liga.net.

„Absolutně vážně prohlašuji, že nedůvěřuji žádné vakcíně na světě, zejména proti fiktivní nemoci COVID-19," uvedl poslanec zastupující stranu ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského.

Kamelčuk upozornil na skutečnost, že výrobci mají různé přístupy k procentu účinnosti vakcín: „Nyní slyšíme o účinnosti vakcín na 70 procent, 50 procent, někteří považují 30 procent za normální. Pokud je to tak účinné, pak vyvstává otázka, co léčí a škodí-li.“

Kamelčuk (dříve Krivokobylko) vystudoval žurnalistickou fakultu Lvovské národní univerzity. Na své osobní webové stránce si říká „trenér vývoje“ a „praktik NLP“.


Na Ukrajině bylo od začátku koronavirové pandemie identifikováno 900 666 infikovaných COVID-19, a 15 247 na koronavirus zemželo, 506 718 pacientů se uzdravilo. Situace s šířením infekce v zemi zůstává napjatá a od 8. do 24. ledna budou zavedena přísná karanténní omezení.

Odpůrci nemoci a očkování proti ní tak bezesporu získali zastánce v podobě ukrajinského poslance. Je ale nutné také upozornit, že Země opravdu není placatá.

(kou, prvnizpravy.cz, liga.net, foto: arch.)