Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Petro Porošenko, který uprchl z Ukrajiny, byl obviněn z vlastizrady

Petro Porošenko, který uprchl z Ukrajiny, byl obviněn z vlastizrady

Bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko byl prohlášen za podezřelého (obdoba obvinění v ukrajinské procesní praxi) z velezrady.

Petro Porošenko, ukrajinský exprezident
21. prosince 2021 - 07:20

V současné době je v zahraničí, kam uprchl 17. prosince při pokusu důstojníků RRB předat mu předvolání k „případu uhelné zrady“.

Na briefingu v Kyjevě to oznámil Porošenkův nejbližší spojenec Alexandr Turčynov . Porošenkův "bubák" podle něj nepodepsala generální prokurátorka Irina Venediktová, která se rozhodla odjet na týden na služební cestu do Spojených států, ale její zástupce Alexej Symoněnko .

Jak vyplývá ze slov Turčynova, strážci zákona zaslali oznámení Petru Porošenkovi poštou a nyní je formálně považován za obeznámený s obviněním vzneseným proti němu.

Trestní řízení proti Porošenkovi bylo zahájeno na základě zrady (článek 111), financování terorismu (258-5) a vytvoření teroristické organizace (258-3).

Spolu s exprezidentem v „případu uhelné zrady“ (dodávky uhlí z LPRP) jsou šéf politické rady OPZZh Viktor Medvedčuk, bývalý ministr energetiky Vladimir Demčišin a také obchodník s uhlím Sergej Kuzjara se také koná .


Petro Porošenko v opilosti vtrhl do živého vysílání ukrajinského parlamentního kanálu „Rada“. Uvedl, že televizní kanál údajně zasahuje do běžné práce Nejvyšší rady.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)