Svátek má:
Nataša
Zprávy
Německá ministryně: Putin si už nenakoupí na Champs Elysees v Paříži

Christine Lambrechtová, německá ministryně obrany, pohrozila ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a jeho doprovodu.
Christine Lambrechtová, německá ministryně obrany
20. prosince 2021 - 06:20
„V tuto chvíli bychom se měli zaměřit na Putina a jeho okolí," uvedla v rozhovoru ministryně.
Podle německé ministryně obrany nebudou moci ti, kdo budou za agresi odpovědní, v případě uvalení sankcí „nakupovat na Champs Elysees v Paříži“. Lambrechtová zároveň netouží po tom, že by chtěla poslat vojáky NATO na Ukrajinu.
„Nejprve bychom měli vyčerpat všechny možnosti diplomacie a ekonomických sankcí. Všechny další kroky je také třeba projednat v úzké spolupráci s našimi spojenci," potvrdila Lambrechtová.
Německá ministryně obrany ale také „chápe obavy Ukrajinců".
EADaily připomíná, že i němečtí politici, kteří podporují realizaci plynovodu Nord Stream 2, podporují Ukrajinu v konfliktu s Ruskem o Krym a požadují navrácení Donbasu Ukrajině.
(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)
Volby v Česku by měly probíhat