Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Kreml oznámil možné reakce na rozmístění zbraní NATO u hranic Ruska

Kreml oznámil možné reakce na rozmístění zbraní NATO u hranic Ruska

V případě, že budou zbraně NATO rozmístěny poblíž hranic Ruska, Kreml zvažuje různé varianty možných odvetných kroků, řekl tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov na tiskovém brífinku 20. prosince na tiskové konferenci pro novináře.

Dmitrij Peskov, tiskový tajemník ruského prezidenta
20. prosince 2021 - 11:55

„Pro nikoho nemůže být tajemstvím, že rozmístění různých druhů zbraní NATO na našich hranicích, které pro nás mohou představovat hrozbu, si samozřejmě vyžádá přijetí vhodných kroků k vyrovnání situace. Jsou zde  různé možnosti,“ řekl mluvčí Kremlu v odpovědi na otázku o možnosti rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku.

Již dříve běloruský ministr zahraničí Vladimir Makei řekl, že republika je připravena hostit ruské jaderné zbraně kvůli hrozbě ze strany NATO. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko již dříve uvedl, že Minsk nabídne Moskvě, aby taková opatření přijala, pokud Severoatlantická aliance rozmístí v Polsku jaderné zbraně.


Ruský prezident Vladimir Putin vyzval NATO, aby zahájilo zásadní jednání s cílem poskytnout Rusku spolehlivé a dlouhodobé bezpečnostní záruky. Prezident objasnil proč Rusko potřebuje písemné a právní záruky, protože dřívější západní vůdci nesplnili své příslušné ústní závazky.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)