Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

Kaliningrad označen za cíl úderu USA v případě války s Ruskem!

Kaliningrad označen za cíl úderu USA v případě války s Ruskem!

Pentagon má plán na překonání systému protivzdušné obrany v Kaliningradu, řekl novinářům velitel amerických leteckých sil v Evropě a Africe Jeff Harrigian, uvedl portál Breaking Defense.

Jeff Harrigian, velitel letectva USA v Evropě
21. září 2019 - 04:20

Podle něj je Washington připraven „velmi včas“ reagovat na možnou „ruskou agresi“ v Evropě. „Tento plán zpracováváme. Stále přemýšlíme o těchto plánech, a pokud to bude někdy nutné, budeme připraveni je implementovat," prohlásil armerický generál.

Harrigian podrobnosti plánu Pentagonu nezveřejnil. Podle Breaking Defence bude v tomto případě provedena komplexní ofenzíva, včetně útoku ze vzduchu, země, moře, vesmíru, stejně jako útoky v kyberprostoru a elektronický boj.


Západní politici a nejvyšší vojenští činitelé neustále mluví o „ruské hrozbě“. Zároveň Moskva opakovaně zdůrazňovala, že Rusko nikdy na nikoho nezaútočí -  už vůbec ne na členskou zemi NATO.

Ruské ministerstvo následně reagovalo na slova amerického generála a označilo je za „krajně nezodpovědné“.

Podle ministra zahraničí Sergeje Lavrova si je aliance dobře vědoma neexistence takových moskevských plánů, ale jen je používá jako záminku k umístění další vojenské techniky a praporů blízko ruských hranic.

(kou, prvnizpravy.cz, breakingdefense.com, foto: arch.)