Svátek má: Žofie

Zprávy

Velikost textu:

Jako z rozvojové země: Měsíc po volbách stále nejsou sečtené hlasy

Jako z rozvojové země: Měsíc po volbách stále nejsou sečtené hlasy

Navzdory skutečnosti, že od voleb ve Spojených státech uplynul měsíc, americké úřady dosud nespočítaly všechny hlasy, uvádí Fox News

Tucker Carlson, televizní moderátor
4. prosince 2020 - 09:01

Demokracie tak nemůže fungovat, je si jistý televizní moderátor Tucker Carlson. Mezitím se objevují stále nové zprávy o různých porušováních a úplatcích voličům.

Zdá se, že tato zpráva pochází z některé rozvojové země. Dnes, téměř měsíc po dni voleb, zůstávají tisíce hlasů nepočítané. O měsíc později! Například v okrese Suffolk v New Yorku se dnes počítá jen asi 80 procent hlasů. V okrese Westchester poblíž New Yorku je toto číslo ještě nižší - 56 procent!
 
„Měli jsme volební den, tak se tomu říkalo. Nyní máme volební dny, týdny a měsíce. A během tohoto směšného období se stalo mnoho špatných věcí. Zvláště, když prakticky nic nedokáže využít naši největší výsadu - volební právo,“ charakterizuje americký prezident Donald Trump .Ministerstvo spravedlnosti uvedlo a dostalo se mu za to velké pozornosti, že dosud neshromáždilo dostatek důkazů o podvodech, které by mohly změnit výsledek voleb z minulého měsíce. To neznamená, že nedošlo k žádnému podvodu. A to neznamená, že důkazy nebudou nalezeny.

V reakci na to Trumpovo ústředí kampaně uvedlo, že ministerstvo spravedlnosti dosud nevidělo všechny důkazy a že jich bude více.

Co v tuto chvíli máme? V Arizoně, kde se v ústředí Trumpovy kampaně a státním GOP konala slyšení o čistotě voleb, existují důkazy, že stát zaslal hlasovací lístky poštou voličům, kteří o to nepožádali. Voliči na nahrávce  uvedli, že netušili, proč dostali hlasovací lístek.

To je zjevná hrozba podvodu. Jak přesně se to stalo? Myslím, že víme. Ale jak to bylo běžné? A jaký byl účinek? Na tyto otázky zatím nemáme žádné odpovědi. Ale můžeme spekulovat.

Mezitím jsme se dozvěděli, že v Nevadě některé indiánské organizace s hlasovacími právy distribuovaly dárkové karty a elektroniku lidem za hlasování nepřítomných. Pokud víme, je to nezákonné.


Jedna organizace se tím chlubila na Facebooku a dokonce za výměnu peněz vložila obrázky voličů, kteří hlasovali. Titulek k jednomu ze snímků zní: „Voliči McDermitt a Owaihee odložili hlasovací lístky a vzali své benzinové karty.“ Dobrý. Pojďme si ujasnit: pokud je to pravda, pak je to zločin. V těchto volbách podle všeho došlo k trestným činům, končí komentář Tucker Carlson...

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)