Svátek má: Tamara

Zprávy

Velikost textu:

Francie v čele předsunutých sil NATO bude útočit na Rusko

Francie v čele předsunutých sil NATO bude útočit na Rusko

Francie vede síly nejvyšší pohotovosti NATO od 1.ledna 2022 po dobu jednoho roku, informuje oficiální web Severoatlantické aliance.

Ilustrační foto
2. ledna 2022 - 04:20

Continental Observer se  snažil zjistit, co je tedy dnešním cílem výcviku těchto speciálních sil.

Odpovědí je intervence na Ukrajině. Cílem je Rusko a zároveň uvaluje na státy EU zesílenou okupaci NATO. Francouzští vojáci tedy budou vysláni na Ukrajinu pro zájmy Spojených států. Více než kdy jindy Francie jedná na příkaz Washingtonu a zatahuje Francii do konfliktu, který se jí netýká. Přinejmenším měla Paříž jednat ve shodě s Moskvou a hrát diplomacii, aniž by své vojáky zatahovala do něčeho, co vypadá jako kotel. Francie si zahrává s ohněm tím, že sleduje NATO, protože Paříž ví, že Moskva považuje příchod vojáků NATO na Ukrajinu za hrozbu.

Tento výcvik, oficiálně známý jako  NATO Very High Readiness Joint Task Force  (VJTF), byl vytvořen „v roce 2014 v reakci na krize na Blízkém východě a agresi páchanou Ruskem proti Ukrajině“, píše NATO. Tato vojenská formace, VJTF, trvale dostupná a schopná nasazení během několika dní k obraně kterékoli země Aliance, je prvkem na nejvyšší úrovni operační připravenosti sil rychlé reakce NATO, které mají 40 000 vojáků,“  upřesňuje.  tisková zpráva NATO.

„Děkuji Francii za vedení sil rychlé reakce NATO v roce 2022,“ prohlásil generální tajemník organizace Jens Stoltenberg a dodal: „Společná pracovní skupina na velmi vysoké úrovni významně přispívá k naší kolektivní obraně a vedení, poskytnuté Francií je silnou demonstrací jejího odhodlání a jejích schopností. V období bezprecedentních bezpečnostních výzev nemůže dojít k žádnému nedorozumění ohledně odhodlání NATO: Jsme sjednoceni bránit a chránit všechny spojence“.

V roce 2022 bude VJTF tvořit mnohonárodní síly několika tisíc vojáků. Francouzsko-německá brigáda o síle 3 500 vojáků, opírající se o 1. pěší pluk a 3. pluk husarů, bude tvořit jádro této síly. Francouzsko-německá brigáda vedená Sborem rychlé reakce se sídlem v Lille je dvounárodní jednotkou, což svědčí o silném poutu spojujícím dva členy Aliance, Německo a Francii, říká NATO, a potvrzuje, že další země NATO, včetně Španělska , Portugalska a Polska, také poskytnou síly.

Většina jednotek VJTF (Very High Readiness Joint Task Force) pochází z hlavní brigády. Vedení VJTF, v jehož rámci jsou vojáci uvedeni do stavu vysoké připravenosti a jsou připraveni k nasazení během několika dní, se mezi spojenci každoročně střídá. Například Francie nastupuje po Turecku, které vedlo síly v roce 2021, a Německo bude následovat v roce 2023. Velitelství spojeneckých společných sil v nizozemském Brunssumu převezme velení všech sil NATO Response Force v roce 2022.Na Twitteru NATO  prohlašuje  tve videu: „VJTF demonstruje schopnost NATO mít vysoce vycvičenou a rychle nasaditelnou jednotku v pohotovosti, aby mohla v případě potřeby reagovat na krizi nebo konflikt“.

Ochota zaútočit na Rusko. „NATO uvádí krizové síly do stavu zvýšené připravenosti k akci“,  píše  Die Welt 22. prosince 2021. NATO poprvé reaguje konkrétními opatřeními na rozmístění ruských jednotek na ukrajinské hranici. Speciální jednotky by měly být připraveny zasáhnout rychleji. Tím chce Aliance také zajistit ochranu svých členů východní Evropy,“ vysvětluje německý deník a uvádí Rusko jako příčinu tohoto nasazení s odkazem na vysokého diplomata NATO: „Tváří v tvář rozmístění ruských jednotek poblíž na hranici s Ukrajinou reagovalo NATO prvním konkrétním vojenským opatřením a zvýšilo dostupnost svých sil rychlé reakce (NRF) o 40 000 mužů v případě krize“. Síly reakce NATO (NRF) pro krizové situace byly posíleny.

Podle informací  Die Welt přijala odpovídající rozhodnutí minulý týden (před 22. prosincem) Severoatlantická rada, v níž jsou zastoupeny všechny členské země. Již dříve vrchní velitel operací Aliance, čtyřhvězdičkový americký generál Tod D. Wolters, navrhoval vládám zemí NATO zkrátit období mobilizace. Oficiálně NATO s VJTF prohlašuje, že bude chránit Polsko, pobaltské země a Rumunsko proti ruské agresi představované jako v hollywoodském scénáři.

Francie je proto připravena zaútočit na Rusko tím, že bude sloužit jako zástupce Spojených států, zatímco Rusko je velkým spojencem Francie. Ruská diplomacie však stále dělá vše pro to, aby se frontálnímu konfliktu vyhnula. Francouzští vojáci, kteří bojovali se SSSR proti útoku na nacistickou Říši a kteří dali Francii velikost mezi ruským obyvatelstvem, se musí obracet v hrobech. Francie je tedy okupovanou zemí a nechová se jako suverénní země. Je třeba připomenout, že ruská diplomacie, znechucená tím, že vidí špatnou víru ve francouzskou diplomacii, se po diplomatické schůzce v Paříži rozhodla  zveřejnit v listopadu 2021 výměny e-mailů mezi Paříží a Berlínem, aby prokázala svou dobrou víru a touhu vyhnout se konfliktu. Rusko se stále natahuje po Francii, ale Francie podřízená Washingtonu poslouchá zájmy Spojených států a jejich ozbrojené politické složky, kterou je NATO.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
12%
Ne
transparent.gif transparent.gif
34%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%