Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Co se v Ženevě stalo, pokud vůbec něco?

Co se v Ženevě stalo, pokud vůbec něco?

Ze setkání v Ženevě zatím nejsou žádné oficiální výsledky. USA slíbily, že dají Rusům oficiální písemnou odpověď do týdne. Rusové prohlásili, že vysvětlili ruský postoj svým americkým protějškům do nejmenších podrobností, takže nevznikají žádné nejasnosti.

Z jednání
12. ledna 2022 - 04:20

Podle ruských zdrojů byl postoj USA „tvrdohlavý“.

Je jasné, že War Party v USA, alespoň zatím, převládá. Když poslouchám bludná prohlášení lidí jako Blinken, Psaki, Kirby & Co, mám silný pocit, že pro tyto lidi je všechno hra s nulovým součtem a že dohoda s Ruskem, jakákoliv dohoda, je pro ně prostě nemyslitelná.

Pokud ano, pak je to všechno dobrá zpráva. Upřímně řečeno, je celkem jasné, že Válečná strana vyhrála den, alespoň zatím, což Rusku nedává jinou možnost, než podniknout další jednostranné kroky, což je podle mého názoru jediný způsob, jak Rusko přimět vůdce Západ zpět do skutečného světa.

V plánu jsou ještě další jednání s radou Rusko-NATO a OBSE. Nikdy neříkej nikdy a možná je možný průlom na poslední chvíli, ale já osobně nechápu, jak by se to mohlo stát, ne když je jedna ze dvou stran absolutně, šíleně odhodlaná chovat se k té druhé jako k nějaké polodivoké méněcenné rase. se kterým žádní civilizovaní západní vůdci nikdy nebudou vyjednávat. Západní diplomatická sada nástrojů se zmenšila v podstatě na následující:Výjimečnost, mesianismus, rasismus a sebeuctívání.

Výhrůžky a uvalení sankcí za „špatné chování“ jako učitel by trestalo dítě ze základní školy za to, že je hlučné a neposlouchá učitele.

Naprostá víra v neporazitelnost i nezranitelnost Západu bez ohledu na to, jaká je „skutečná realita“.

Naprosté kategorické odmítnutí připustit, byť implicitně, že svět se hluboce změnil a že anglosféra již „nevládne vlnám“.

Existuje jen jedna věc, kterou může Rusko udělat, aby přivedlo vůdce Západu zpět do reality: zapnout to, co nazývám „vytáčením bolesti“.


Mezitím ruská armáda prohlásila, že doufá, že Kazachstán opustí do týdne, ale pouze pokud bude situace v této zemi plně stabilizovaná.

Prezident Tokajev řekl, že stažení sil CSTO bude za 48 hodin a nebude trvat déle než 10 dní. Doufám, že má pravdu.

Kazachstánu a Rusku však potrvá měsíce, než se vypořádají s povstalci, zejména na západě a jihu Kazachstánu. Ale to už by byla vyčišťovací operace, kterou mohou Rusko a Kazachstán koordinovat na bilaterální bázi, aniž by bylo potřeba zapojit CSTO.

Prozatím si musíme počkat a uvidíme, co se skutečně stane v příštích dnech, věci by měly být mnohem jasnější.

(rp,prvnizpravy.cz,thesaker,foto:arch.)