Svátek má: Nataša

Zprávy

Velikost textu:

Chmelár: Nikdy za mého života nebyl svět tak blízko válce jako dnes

Chmelár: Nikdy za mého života nebyl svět tak blízko válce jako dnes

Tohle varování jsem musel napsat před svátky míru. Nikdy za mého života nebyl svět tak blízko válce jako dnes, napsal na facebooku Eduard Chmelár,  slovenský analytik.

Eduard Chmelár, slovenský analytik
23. prosince 2021 - 03:20

Děsivé je, že na politické scéně nejsou vidět žádní mírotvůrci a média jsou tak rozzuřená, že kdyby jim na tom záleželo, dávno bychom byli ve válce s Ruskem.

Co je nepochopitelného na tom, že Moskva navrhuje demilitarizaci oblasti, což by nám všem pomohlo, ale hloupě namítáme, že naše svrchované právo je tam řinčet zbraněmi?!

A tak cestu ukazuje 50 nositelů Nobelovy ceny, kteří v rozporu s představami západních lídrů včetně naší slovenské prezidentky navrhují globální snižování zbrojení a hledání cesty ke spolupráci. Tento vánoční time out potřebujeme všichni jako sůl, neboť to vůbec nevypadá dobře a po svátcích začne klíčový zápas o mír v této části světa.


Válka je na spadnutí a my máme být s americkými vojáky rozmístěnými na našem slovenském území jejich předsunutou základnou. Nedopusťme to. Nenechme si zničit naši domovinu. Na ničem nezáleží víc než na tomto. Udělejme vše, co je v našich silách, aby se tento scénář nenaplnil. Víte, že nejsem nábožensky založen člověk, ale dnes poprvé prosím: Dej Bůh štěstí této Zemi... končí komentář Eduard Chmelár.

(rp,prvnizpravy.cz, fb,foto:arch.)