Svátek má: Hedvika

Zprávy

Velikost textu:

Blaha: Skutečnými vítězi amerických voleb je Harrisová a Izrael

Blaha: Skutečnými vítězi amerických voleb je Harrisová a Izrael

Když bylo Joe Bidenovi 29 let a stal se poprvé senátorem, stěžoval si na americkou demokracii. Prý člověk bez peněz od milionářů a oligarchů nemůže vyhrát volby, píše na facebooku Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec.

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
8. listopadu 2020 - 11:04
 
Podle Bidena se politici  prý musí chovat k boháčům jako prostitutky. Pracháči dají peníze a oni jim pak slouží.
Biden se přiznal, že i on takto prostituovat. Pointa ale byla v tom, že ho tehdy boháči nechtěli - protože byl příliš mladý. Obávám se, že pointa je někde jinde. Pointa je v tom, že americká demokracie je jen převlečená oligarchie a vy jste to přiznali.


A obávám se, že nový americký prezident je přesně to, co o sobě sám tvrdil - prostitutka bohatých. Je to neoliberál, je to milionář, je to ten nejtypičtější produkt amerického establishmentu, který se kolem Washingtonu pohybuje přesně půl století a slouží nejmocnějším.


K americkým volbám pouze 12 poznámek:
 1. Donald Trump neuznal Bidenovo vítězství a mluví o podvodu. Můj názor - má pravdu. Americké volby byly zkorumpované. Vůbec o tom nepochybuji.
 2. A víte, co by udělaly Spojené státy americké, kdyby takové volby proběhly v Bělorusku či ve Venezuele? A kdyby nezvítězil jejich favorit? Bidena by neuznaly. A přesně to by teď svět měl udělat – pokud budou volby v USA podvod, podle současného amerického prezidenta prostě vítěze neuznáme. Ať si USA užijí vlastní medicínu.
 3. Samozřejmě, nic takového neočekávám, Biden už dostal  plno blahopřání .
 4. Joe Biden je78letý. Já jen, že kdysi o Andropovi a Černěnkovi mluvili jako o gerontokratech v Sovětském svazu a to byli oba daleko mladší než Biden. Jedna Američanka to dnes na TV Markíza řekla takto: „Nechci, aby měly USA dementního prezidenta ... Viděla jsem zmatené výkony Bidena v předvolebních diskusích a ptám se - hrozí to?“
 5. Asi všichni, co tuší alespoň něco o politice, uvažují ne nad tím, jaký bude Biden prezident, ale jak dlouho bude bude prezident. Rok? Dva? Vzápětí ho vystřídá Kamala Harrisová, jeho viceprezidentka. Ona je skutečnou vítězkou prezidentských voleb. Nemá sice podporu, nemá za sebou svůj národ, ale přesto bude vládnout. Už brzy.
 6. Kamala Harrisová je typická liberálka. V sociální politice je možná o trochu levicovější než neoliberál Biden, ale pravidelně podrážela nohy socialistům v Demokratické straně. Na Sanderse útočila za to, že nechtěl podpořit amerického tajtrlíka Guaida ve Venezuele. Do Warrena kopala za to, že chtěl zdravotnictví pro všechny.
 7. Tato paní nemá s levicí nic společného, je to liberálka a sluníčkářka. Její hlavní agendou jsou menšiny, zejména Afroameričané, sama je indo-jamajského původu. Typická levicová socioekonomická témata jsou jí ukradená, dělníka mimo kampaně zřejmě v životě neviděla. Tyto volby nevyhráli levičáci, ale neoliberálové. Odpudiví neoliberálové.
 8. Nejdůležitější na amerických prezidentech je, kde rozpoutají nejbližší válku. Nám může být v podstatě jedno, jakou domácí politiku bude řešit jaderná velmoc. To, co nás zajímá, je zahraniční politika. A v americké politice asi neexistuje větší a oddanější spojenec Izraele než je Kamala Harrisová.
 9. Ona miluje Netanjahua a dokonce kope do OSN, že co si to OSN dovoluje, že odsuzuje Izrael za výstavbu osad na palestinském území. Pokud bude chtít Izrael Palestince zlikvidovat, Kamala bude tleskat.
 10. Skutečným vítězem amerických voleb je Izrael. O tom je Harrisová. Do toho klasická liberální nenávist vůči Rusku a hysterický odpor vůči Severní Koreji. Pokud někde Kamala povede válku, bude to tam, kde to bude potřebovat Izrael.
 11. Napětí bude stoupat v jednání s Putinem a Kimem. Připravme se na to, že bude nějaká válka. A nutno uznat, že já jsem si sice Trumpa nijak neidealizoval, ale jako jeden z mála amerických prezidentů reálnou válku ve světě nespustil. Joe a Kamala tento "hřích" rychle napraví.
 12. Amerika je aktuálně rozdělená na dva tábory. Jsou na pokraji občanské války. Jsou oslabení a rozdělení. A to je dobře. Protože dokud se nedají dohromady, svět si může na chvíli odpočinout od jejich válek. Ale to bude jen na chvíli. Protože americký vojensko-průmyslový komplex si už žádá další války. A Joe je tam jako prostitutka, že?
(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)