Svátek má: Hedvika

Zprávy

Velikost textu:

Antonov: Skutečná a silná suverenita Ukrajiny je pouze možná s Ruskem

Antonov: Skutečná a silná suverenita Ukrajiny je pouze možná s Ruskem

Právě teď mohou Spojené státy ovlivnit vládu Ukrajiny tím, že ji povzbudí, aby zahájila věcný dialog se zástupci Doněcku a Luhanska, řekl ruský velvyslanec v rozhovoru pro National Interest.

Anatolij Antonov, ruský velvyslanec ve Washingtonu
3. srpna 2021 - 04:20

Jacob Heilbrunn, redaktor National Interest:  Prezident Vladimir Putin nedávno vydal nový esej o Ukrajině, který uvádí, že Ukrajinci a Rusové jsou stejní lidé. Rovněž naznačil, že existují červené čáry, které by Ukrajina ani NATO nesměly překročit. Někteří říkají, že Putin položil základy tvrdších akcí na Ukrajině. Sdělil jste něco takového Bidenově administrativě?

Anatolij Antonov, ruský velvyslanec ve Washingtonu: Článek prezidenta Ruské federace Vladimira Putina měl ve Washingtonu obrovský ohlas. Pro mnohé to byl nový pohled na vztahy mezi Rusy a Ukrajinci, příležitost naučit se pochopit kořeny lidu. Bohužel existují nemocní, kteří popírají dobro, zvláště pokud jde o Rusko. Snaží se zvrátit obraz - prezentovat článek tak, jako by to bylo ultimátum proti nezávislému národu. Musíme uznat, že existuje mnoho zástupců administrativy, kteří sdílejí tento názor. Ignorují hlavní tezi ruského vůdce, že skutečná a silná suverenita Ukrajiny je možná pouze v partnerství a dobrých vztazích s Ruskem.


Se  lží a falešnými zprávami musíme bojovat prakticky denně. Před zveřejněním článku jsme čelili pomlouvačné kampani politiků a odborníků ohledně rozhovorů mezi prezidentem Putinem a prezidentem Bidenem v Ženevě. Jak víte, hlavy našich zemí konstruktivně hovořily o konfliktu uvnitř Ukrajiny. Shodli se na tom, že minské dohody slouží jako jediný rámec pro politické urovnání konfliktu v Donbasu. Někteří úředníci ministerstva zahraničí místo toho, aby pracovali na provádění minských opatření, viní Rusko ze všech problémů na Ukrajině a označují moji zemi za „agresora“.

Opakovaně jsme varovali administrativu, že taková kontraproduktivní prohlášení nemají nic společného s realitou. Řešení lze nalézt pouze diplomatickými prostředky bez propagandy. Právě teď mohou Spojené státy ovlivnit vládu Ukrajiny tím, že ji povzbudí, aby zahájila věcný dialog se zástupci Doněcku a Luhanska, stáhla těžké zbraně z linie kontaktu a přijala konkrétní a hmatatelná opatření, pokud jde o autonomní postavení Ukrajiny. jihovýchodní.

(rp,prvnizpravy.cz,nationalinterest,foto:arch.)