Svátek má: Miluše

Zprávy

Velikost textu:

Americký senátor obvinil Huntera Bidena z korupce

Americký senátor obvinil Huntera Bidena z korupce

Předseda senátního justičního výboru Lindsey Graham, R-S.C., v neděli oznámil, že plánuje uspořádat slyšení, na kterém se zeptá FBI, proč nepracovali na datech z notebooku, který téměř rok vlastnil Hunter Biden.

Lindsey Graham, předseda senátního justičního výboru
2. listopadu 2020 - 03:20

Graham poukázal na prohlášení bývalého obchodního partnera Huntera Bidena Tonyho Bobulinského, který uvedl, že do jejich záležitostí byl zapojen Hunterův otec, demokratický prezidentský kandidát Joe Biden. Bobulinski řekl, že se v minulosti setkal s Joe Bidenem a že Hunter často říkal, že s otcem diskutoval o podnikání.

To, co slyšíte  od obchodního partnera společnosti Huntera Bidena, je korupce v průmyslovém měřítku, ovlivňování obchodu," řekl Graham pro Fox News v pořadu  "Sunday Morning Futures."

Bývalý viceprezident nebyl obviněn z toho, že by dělal něco nezákonného, ale v minulosti tvrdil, že s Hunterem o obchodních jednáních svého syna spolu nemluvili.

Graham již dříve ve svém rozhovoru s redaktorkou Marií Bartiromovou uvedl, že příběh Huntera Bidena má vliv na voliče.

„Lidé začínají přehodnocovat celou Bidenovu kampaň,“ řekl, „korupce Huntera Bidena ovlivňuje nerozhodnuté voliče.“

To je jeden z několika důvodů, proč Graham řekl, že je optimistický ohledně šancí prezidenta Trumpa v úterních volbách. Poukázal také na nedávné ekonomické zisky a Bidenova nedávná prohlášení o energetické politice.

„Třicet tři procentní růst HDP těsně před volbami je pro prezidenta Trumpa obrovský. Lidé vidí po viru naději," řekl Graham. Později varoval, že pokud Biden vyhraje prezidentský úřad,„ zvýší daně, zabije ekonomiku a naši zemi uzamkne jako Evropu. "


Graham se konkrétně zmínil o Bidenově nedávném komentáři během jeho poslední debaty proti Trumpovi.

„Válka vyhlášená Bidenem v oblasti ropy a zemního plynu byla možná největší politickou chybou v debatě v novodobých dějinách," prohlásil Graham. Řekl, že USA by mohly končit s těžbou ropy a plynu kvůli životnímu prostředí. Tím by se USA staly závislými na dovozu a  prospělo by to Rusku.


„Většina lidí chce být energeticky nezávislá," řekl Graham, „většina lidí chce v Americe miliony pracovních míst, ne likvidaci ropného a plynárenského průmyslu. Jsem pro ochranu  životního prostředí, ale ne za cenu toho, aby se USA staly energeticky závislými.“  Graham předpovídá, že Bidenův debatní komentář je to, co „obrátí Pensylvánii“ ve prospěch Trumpa.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)