Svátek má: Ignác

Regiony

Velikost textu:

Všechno o třídění odpadu zábavně pro děti, to je Barevný den

Všechno o třídění odpadu zábavně pro děti, to je Barevný den

Jak se třídí odpad a proč je to důležité. Co se dá z recyklovaných surovin vyrobit. A k tomu atrakce a doprovodné soutěže pro děti. Statutární město Teplice pořádá na náměstí Svobody v Teplicích ve spolupráci s firmou EKO-KOM, a.s. Barevný den.

Z loňského barevného dne
11. června 2021 - 07:00

Podobně jako minulý rok budou v prostoru náměstí rozmístěny atrakce s naučnou tématikou zaměřenou na odpadové hospodářství - a to hlavně na separaci a recyklaci odpadů. Atrakce jsou určeny převážně pro děti a mládež a doprovodné soutěže jsou uzpůsobeny tak, aby si děti prohloubily znalosti o systému nakládání s odpady - jak správně třídit, co patří či nepatří do barevných kontejnerů, jakými způsoby lze vytříděný odpad dále využít, co nového může z vyhozených věcí znovu vzniknout a podobně.

Klášter v Oseku založil rod Hrabišiců

Dětem budou k dispozici tematické nafukovací atrakce: např. popelářský vůz, skákací barevné kontejnery nebo skákací hrad. Dále budou k dispozici třídící soutěže, maxidomino, maxipuzzle, motokáry, jezdící popelářské autíčko, koloběžky, malování na obličej, vědomostní hry v oblasti nakládání s odpady a další. Společnost EKO-KOM má pro účastníky soutěží připraveny také drobné odměny s odpadovou tématikou.

Akce se koná ve středu 16. 6. 2021 v čase od 10 do 16 hodin. Dopolední čas bude vyhrazen především školám, odpoledne pak širší veřejnosti.

Ústeckénovinky.cz informoval Robin Röhrich, tiskový mluvčí, Statutární město Teplice.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:sm teplice)