Svátek má: Žofie

Regiony

Velikost textu:

Ve Sportaréně v Teplicích bylo otevřeno nové očkovací místo

Ve Sportaréně v Teplicích bylo otevřeno nové očkovací místo

Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a.s., (KZ) uvedly do provozu nové očkovací místo pro aplikaci vakcín proti onemocnění COVID-19.

Ilustrační foto
15. dubna 2021 - 07:00

Očkovací místo ve Sportaréně v Teplicích, které se přestěhovalo z teplické nemocnice, funguje ve všední dny od 8:00 do 18:00 hodin. Už v pondělí 12. dubna začalo fungovat očkovací místo v budově Českého vysokého učení technického v Děčíně, od 1. dubna zajišťují vakcinaci v nových očkovacích prostorech zdravotníci v Nemocnici Chomutov, o.z.

„Samozřejmě i my jsme si byli a jsme vědomi toho, že některá očkovací místa v nemocnicích nejsou prostorově vyhovující. Proto dochází k budování nových, vhodnějších pro očkování. Takové prostory jako nyní v Teplicích umožní naočkovat mnohem více lidí než doposud. Pevně doufáme, že se postupně zvýší i počty dodávaných vakcín. To je absolutně klíčové pro to, abychom mohli postupně uspokojit všechny zájemce o očkování, a my opravdu děláme vše, co je v našich silách“ říká Ing. Petr Severa, krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19.

„Od samého začátku procesu očkování otevřeně říkáme, že právě očkování je pro nás tou správnou cestou, jak se vrátit po pandemii, kterou způsobilo onemocnění COVID-19, k normálnímu životu. Vyvíjíme proto značné úsilí pro to, abychom zajistili dostatečné kapacity pro očkování, proto přistupujeme k budování těchto očkovacích center. Rád bych dnes poděkoval představitelům Teplic, kteří nám zde vycházeli vstříc a centrum vzniklo i díky jejich přičinění,“ doplňuje Ing. Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví.
 
„Jsem rád, že po tříměsíčním jednání otvíráme centrum, které zajistí proočkování občanů města i širokého okolí bezpečně a se vším komfortem, bezbariérově a s dostatkem parkovacích míst. Věřím, že bude takový dostatek vakcín, že se v nejbližší době podaří proočkovat vysoké procento obyvatel a tím i vrátit Sportarénu sportovcům,“ uvádí Bc. Hynek Hanza, primátor statutárního města Teplice.„Naší snahou bylo přiblížit a zajistit očkování pro lidi v teplickém okrese, proto jsme se aktivně podíleli na zřízení centra. Všichni bychom si už přáli nejen navštívit sportoviště právě kvůli sportu nebo třeba zajít do oblíbené hospůdky. A věříme, že právě rychlé očkování tomu pomůže,“ dodává Bc. Jiří Štábl, náměstek teplického primátora.