Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

UJEP přivítá významného zahraničního vědce

UJEP přivítá významného zahraničního vědce

Zajímavou zahraniční spoluprací se může pyšnit katedra chemie Přírodovědecké fakulty UJEP. Díky ní bude Univerzita Jana Evangelisty Purkyně hostit významného odborníka v oblasti termodynamiky a molekulárních teorií kapalin Williama R. Smitha z University of Guelph v Kanadě.

Ilustrační foto
25. října 2022 - 07:00

„Je nám velkou ctí, že můžeme naše studenty, ale i studenty dalších fakult či zájemce z veřejnosti pozvat na přednášku tak významného vědce, kterým je právě William R. Smith,“ uvádí prof. RNDr. Ivo Nezbeda, DrSc., z katedry chemie Přírodovědecké fakulty UJEP.

Profesor Smith se v posledních letech zajímá především metodologií molekulárních simulací, jejich aplikacemi a zpracováním experimentálních výsledků. Na ústecké univerzitě přednese téma Uncertainty Analysis: Its Importance in Undergraduate Science Education and in Research with Some Examples (Analýza nejistot a její význam ve vzdělávání a ve výzkumu s typickými příklady).

„Věřím, že jeho přednáška bude velkým přínosem pro široký okruh posluchačů,“ doplňuje prof. Nezbeda.Profesor William R. Smith je bývalý vedoucí katedry matematiky a statistiky na University of Guelph, Ontario, a 1. děkan Přírodovědecké fakulty nově založené University of Ontario Institute of Technology v Oshawe. Zabývá se především oblastí termodynamiky a molekulárních teorií kapalin. Profesor Smith zároveň již více než 40 let spolupracuje s akademiky katedry chemie a katedry fyziky Přírodovědecké fakulty UJEP, se kterými společně publikoval přes 30 původních vědeckých prací.

„Seminář se uskuteční ve čtvrtek 27. října 2022 od 9:30 h v posluchárně katedry chemie Přírodovědecké fakulty UJEP v budově CPTO (místnost CP-3.17). Všichni zájemci jsou srdečně zváni,"
dodává Mgr. Jana Kasaničová, tisková mluvčí. UJEP.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:ujep)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%