Svátek má: Žofie

Regiony

Velikost textu:

Studie komplexní modernizace tramvajové trati v Litvínově

Studie komplexní modernizace tramvajové trati v Litvínově

Rada města Litvínova potvrdila vítěznou nabídku veřejné zakázky malého rozsahu na Studii komplexní modernizace tramvajové trati ve městě Litvínov.

Ilustrační foto
11. dubna 2021 - 07:00

Nejvýhodnější a také jedinou cenovou nabídku cca 428 tis. Kč včetně DPH předložilo Sdružení Václav Brejška a PRO CEDOP, s. r. o., z Prahy.

Studie bude obsahovat modernizaci svršku tramvajové trati od zastávky Litvínov, nádraží až po konečnou zastávku Litvínov, Citadela, včetně pevné jízdní dráhy od nádraží až k zimnímu stadionu, aby zde mohla být v případě nutnosti využita náhradní autobusová doprava po tělese tramvajové trati.



Modernizace zahrnuje úpravy vedoucí zejména ke zvýšení bezpečnosti a rychlosti a snížení hlučnosti, někde i nové tramvajové i autobusové zastávky pro zlepšení komfortního, rychlého a bezpečného přestupu cestujících.


Město například očekává optimalizaci křižovatky ulic 9. května, Smetanova, Jiráskova a Tržní, přeložku tramvajové trati v ulici Žižkova mimo silniční provoz, optimalizaci křižovatky ulic Žižkova, S. K. Neumanna a Vrchlického, zabezpečení křížení tramvajové trati s ulicemi V Březinkách a Jedličkova, modernizace přestupního uzlu Litvínov, Citadela… Předpoklad zahájení prací  na studii je duben letošního roku.

Ústeckénovinky.cz informovala Bc. Marta Novotná, tisková mluvčí, MěÚ Litvínov.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)