Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Starý šelminec v děčínské zoo půjde k zemi

Starý šelminec v děčínské zoo půjde k zemi

V tomto týdnu půjde k zemi jedna z nejstarších a zároveň i nejméně vyhovujících expozic Zoo Děčín – pavilon šelem.

Současný stav
18. listopadu 2021 - 07:00

Objekt, který sousedí s výběhem medvěda kamčatského, má bohatou historii. „Vystavěn byl zhruba v sedmdesátých letech minulého století a za tu dobu se v něm vystřídalo mnoho druhů šelem. Postupem času v něm byli chováni třeba tygři sumaterští a ussurijští, pumy americké, lvi pustinní a několik druhů levhartů,“ vyjmenoval vrchní chovatel Petr Haberland.

Když pavilon začal po technické stránce dosluhovat, byl využíván jako útočiště pro několik medvědů malajských a samce pardála obláčkového. Tato zvířata zde však žila pouze dočasně, neboť byla krátkodobě deponována ze Zoo Ústí nad Labem. Pak už ubikace sloužila jen jako zimoviště kapybar, nebo odstavný box pro mláďata rysů.„Poslední dva roky už zůstala expozice neobsazena, neboť její technický stav byl natolik špatný, že chovu zvířat vůbec nevyhovoval,“ doplnil Haberland.


Vizualizace nového pavilonu

Na místě tohoto půl století starého pavilonu by v dohledné době mělo vyrůst nové moderní chovné zařízení pro levharty mandžuské, nejohroženější poddruh této kočkovité šelmy, žijící na Dálném východě pouze asi v šedesáti jedincích.
Ústeckénovinky.cz informovala Alena Houšková, tisková mluvčí, Zoologická zahrada Děčín.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:Zoologická zahrada Děčín)