Svátek má: Miluše

Regiony

Velikost textu:

Psovodi Městské policie Litvínov splnili atest Ministerstva ČR

Psovodi Městské policie Litvínov splnili atest Ministerstva ČR

Na konci května splnili psovodi Městské policie Litvínov kynologický atest. Strážníci mají nyní ve svém týmu dva psovody. Oba musí každé dva roky se svým služebním psem plnit atestační zkoušky Ministerstva vnitra ČR.

Psovod Zdeněk Olah
15. června 2021 - 07:00

Zkušebním komisařem byl mjr. Petr Tomášek, vedoucí oddělení služební kynologie krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje. „Součástí je splnění základních kynologických dovedností. Tedy povely jako sedni, lehni, k noze, chůze u nohy, odvolání psa. Kromě toho musí pes zvládnout zpacifikovat agresora, i když má na tlamě košík,“ dává příklady strážník Michal Schreiber.Pes slouží u policie dle zdravotního stavu v průměru devět let. Do výcviku si berou strážníci psa, který má již určitou míru základních dovedností, a sami jej následně vycvičí tak, aby mohli splnit atest a zvíře mohlo nastoupit do služby.  Oba litvínovští strážníci, Michal Schreiber a Zdeněk Olah, se svými svěřenci tvoří sehranou dvojici již několik let.

Spolupráce strážníků a kolegů z Policie České republiky je oboustranně výhodná. „Naši psovodi spolupracují při zásazích policistů České republiky. Kynologové z řad policie zase pomáhají s výcvikem našich psů a pravidelně nás informují o nových metodách. Společně také pořádají preventivní protidrogové akce ve školách,“ dodává velitel Městské policie Litvínov Martin Klika.

Ústeckénovinky.cz informovala Jitka Pavlíková - redaktorka, Čtrnáctideník Radnice.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:jitkapavlikova)