Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Preventivní akce „Do života bez karambolů"

Preventivní akce „Do života bez karambolů"

Ve středu 7. června 2023 probíhal na litoměřickém výstavišti již šestnáctý ročník preventivní akce „Do života bez karambolů“ určený pro žáky devátých tříd.

Z akce
11. června 2023 - 07:00

V prostorách výstaviště policisté nabídli „náctiletým“ dopolední program zaměřený na prevenci kriminality, bezpečnost v silničním provozu a základy poskytnutí první pomoci. Na patnácti stanovištích se školákům věnovali kromě policistů i zástupci Oblastního spolku Českého červeného kříže Litoměřice, Hasičského záchranného sboru Litoměřice, Kontaktního centra Litoměřice, Městské policie Litoměřice, Probační a mediační služby ČR, litoměřické autoškoly Tománek, sebeobranného systému Krav Maga, Tyflocentra a litoměřické nemocnice.

Na stanovišti autoškoly Tománek se mladí lidé dozvěděli základní informace o podmínkách pro získání řidičských průkazů na motocykl či automobil, informace o bezpečném pohybu v dopravním prostředí a také důležité informace o viditelnosti a ochranných prvcích.

Na stanovišti K-centra si žáci připomněli škodlivost drog a rizika spojená s jejich užíváním. Svou práci žákům přiblížili strážníci na stanovišti městské policie. Neméně zajímavé bylo stanoviště první pomoci s praktickou ukázkou ošetření osoby po pádu při jízdě na bicyklu. Zástupci Probační a mediační služby seznámili účastníky akce s cílem a posláním této instituce. Důležité a zajímavé bylo také stanoviště hasičů a prohlídka sanity litoměřické nemocnice. O zpestření se také postaralo stanoviště s brýlemi, které simulují požití alkoholických nápojů a jak se bránit útočníkům ukázalo žákům stanoviště Krav Maga. Neméně důležité bylo stanoviště Tyflocentra, které dětem přiblížilo život lidí s handicapem a jejich zapojení do volnočasových a sportovních aktivit.Činnost policie žákům přiblížilo stanoviště “dopravky“, kde si mohli vyzkoušet, jaké to je usednout za volant policejního vozidla a prohlédnout si ukázku výstroje a výzbroje. Na tomto stanovišti mohli také účastníci akce získat informace o podmínkách přijetí a průběhu přijímacího řízení k Policii České republiky.

Velkému zájmu se těšil kriminalistický technik s ukázkou zajišťování stop na místě činu. Tvořila se zde dokonce fronta, neboť bonusem tohoto stanoviště bylo, že si mohli všichni na památku odnést kartičku s otisky svých prstů. Dalším stanovištěm policistů byla možnost vyzkoušet si fyzické testy, které musí zvládnout zájemci o práci u policie.

Na stanovišti poříčních policistů si žáci mohli prohlédnout policejní plavidlo a byli zde informováni o rizicích při pobytu u vody a na vodě. Obdrželi také informační letáčky s touto problematikou. Více o bezpečnostním a preventivním opatření k bezpečnému pobytu u vody informuje tisková zpráva PP.

Akce se zúčastnilo téměř 300 žáků a každý z nich si kromě důležitých informací odnesl také drobnou pozornost.

Na závěr mohli všichni účastníci pobýt také u stánku s občerstvením, kde pro ně bylo připraveno něco dobrého k zakousnutí. Preventivní projekt Policie ČR se uskutečnil za velké podpory města Litoměřice a za poskytnutí perfektního servisu a zázemí patří velký dík také vedení litoměřického výstaviště.

Informovala nprap. Pavla Kofrová, tisková mluvčí KŔP Ústeckého kraje.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:krp uk)