Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Očkování proti COVID-19 v Teplicích se přesouvá opět do nemocnice

Očkování proti COVID-19 v Teplicích se přesouvá opět do nemocnice

Očkovací centrum ve SportAréně skončilo, do haly SportArény se vrací sportovci.

Očkovací centrum ve SportAréně skončilo
2. srpna 2021 - 07:00

Očkovací centrum pro aplikaci vakcín proti nemoci COVID-19 ve SportAréně v Teplicích, které provozuje Krajská zdravotní, a.s., ukončilo provoz v pátek 30. července a přesouvá se opět do areálu Nemocnice Teplice.

Na očkování budou lidé chodit od pondělí 2.srpna do přízemí interního pavilonu „J“. Provozní doba se nemění, otevřeno bude – z důvodu snížení kapacity na 300 míst pouze pro registrované zájemce o očkování – ve všední dny od 8:00 do 18:00 hodin.

V očkovacím centru ve SportAréně v Teplicích bylo za celou dobu provozu od 14. dubna 2021 (tedy za 108 dní) podáno cca 59 tisíc dávek očkovací látky (primárně Comirnaty od společnosti Pfizer/BioNTech).

„Během doby, kdy platila nařízení vlády proti šíření koronaviru se nedalo dělat téměř nic, natož sportovat v uzavřených prostorech. Vnímám rozhodnutí vytvořit ve SportAréně očkovací centrum jako správné a prospěšné pro všechny občany Teplic i blízkého okolí. Potvrzují to i počty očkovaných. Pevně doufám, že sportoviště už bude využíváno pouze k účelům, ke kterým bylo vybudováno.“
, řekl náměstek primátora Teplic Jiří Štábl.

S ukončením provozu očkovacího centra přestane ke sportovní hale jezdit speciální autobusová linka.Během pondělí (2. Srpna) zmizí z haly veškeré vybavení očkovacího centra a od úterý 3. srpna bude SportAréna znovu patřit sportovcům. A to v hojném počtu. V rámci přípravného kempu využijí sportovní halu jak tepličtí basketbalisté, tak při společné přípravě juniorští hokejisté HC Kladno s místními HC Huskies. Naplno začnou trénovat i futsálisté Svarogu Teplice.

V druhé polovině prázdnin se ve sportovní hale vystřídají i volejbaloví reprezentanti do 19 let, ústečtí a tepličtí krasobruslaři, hokejisté HC Letňany a HC Slovan Ústí nad Labem. Poslední srpnový víkend zakončí na ledu Zimáku sérii tréninkových kempů hokejistů Kladna, Ústí nad Labem, Letňan a Teplic hokejový turnaj O pohár primátora města Teplice.


Ústeckénovinky.cz informoval Robin Röhrich, tiskový mluvčí, Statutární město Teplice.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)