Svátek má: Miroslav

Regiony

Velikost textu:

Nepříjemný signál: Narazit v noci na drogy není velký problém

Nepříjemný signál: Narazit v noci na drogy není velký problém

V době nekonečného koronavirového žalozpěvu zaznívajícího ze všech stran, se zapomíná na některé „drobnosti“ z komunální kriminality.

Ilustrační foto
23. ledna 2021 - 07:00

Objevují se mnohdy bezděčně. Při první vlně koronavirové invaze na jaře 2020 se psalo o tom, že mimořádná opatření proti korona – hnusu se dotkla i skryté ekonomiky včetně obchodu s drogami. Složitější je například sehnat heroin či pervitin. Řada uživatelů navíc přišla o příjem peněz. Ale to nemusí být tak úplně pravda. Problém je s „dovozovými“ drogami - ano. Ale česko – moravské luhy a háje nenechávají feťáky na holičkách, upozorňuje František Roček.
 
Ale ani koronavirus nezastaví v tuzensku marihuanu a pervitin. Jeden z nepřímých dokladů tohoto jevu poskytuje např. zpráva o jedné noční hlídce českých celníků v českém královském městě Ústí nad Labem. Došlo k ní ze středy na čtvrtek čtyřčlenná hlídka.

 


Perník v Superbu i na šlapadle

Muži z Celního úřadu pro Ústecký kraj v ústecké Přístavní ulici krátce po půlnoci si vytipovali ke kontrole osobní vozidlo Škoda Superb černé barvy ze Středočeského kraje. Auto řídila dvaatřicetiletá žena. Nebyla nadšena z toho, že služební pes na zadním sedadle projevil zájem o tašku a jejího spolujezdce. U spolujezdce nalezli celníci zatahovací sáček s téměř 30 g bílé krystalické látky – pervitinu alias perníku.

V tašce, ke které se přihlásila řidička, celníci objevili plastovou dózu s marihuanou a béžovou peněženku s  psaníčkem pervitinu.

„Celníci na místě vše zvážili a provedli test na identifikaci. Jednalo se o 23 g marihuany a 1 g pervitinu,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu, a dodal:

„O pár hodin dříve byl hlídkou celníků zastaven muž na jízdním kole, o kterého se zajímal služební pes. Celníci v jeho příručním zavazadle objevili dva zatahovací sáčky s pervitinem a použitou injekční stříkačku. Další dva sáčky celníci nalezli v zadní kapse kalhot při cyklistově bezpečnostní prohlídce. Sedmadvacetiletý cyklista měl u sebe celkem 4,1 g pervitinu, což potvrdil provedený test.

Všechny tři odhalené osoby a jejich drogy celníci předali policejní hlídce.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)