Svátek má: Vanda

Regiony

Velikost textu:

Nehoda pod vlivem alkoholu a prodej drog

Nehoda pod vlivem alkoholu a prodej drog

Dopravní policisté trestně stíhají 47letého muže z Prahy, který čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ilustrační foto
28. října 2022 - 07:00

V první polovině září v nočních hodinách jako řidič vozidla zn. Mercedes Benz za obcí Pnětluky ve směru na obec Domoušice nepřizpůsobil rychlost a způsob jízdy a havaroval. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou na mokrém povrchu vozovky uvedl vozidlo do smyku. Vozidlo vyjelo do silničního příkopu, kde narazilo do telekomunikačního sloupu. Po nárazu se vozidlo přetočilo přes střechu zpět na kola. Telekomunikační sloup byl nárazem přelomen a železobetonové ukotvení byla vytržena ze země.

Řidič se na výzvu policistů podrobil dechovým zkouškám na přítomnost alkoholu v těle, které vyšly vždy pozitivní s výsledkem přesahujícím hodnoty 2,1 promile alkoholu. Řidič byl s lehkým zraněním hlavy převezen do nemocnice k dalšímu ošetření. Škoda způsobená při dopravní nehodě byla vyčíslena předběžně na částku 422 tisíc korun. Viník popsané nehody si od policistů vyslechl podezření a nyní mu v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Prodej drog

Policistům se podařilo dopadnout 33letého muže z Lounska, který je podezřelý z trestného činu nedovolená výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Kriminalisté měli případ rozpracovaný několik týdnů. Poznatky k možné distribuci drog touto osobou získali vlastním šetřením v prostředí uživatelů drog a následně prováděli k případu další operativní činnost. Na základě jeho výsledků zadrželi podezřelou osobu.

Policisté obvinili muže ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Viní ho, že měl prodávat přesně nezjištěné množství pervitinu. Pokud soud prokáže vinu obviněnému, mohl by dotyčný strávit za mřížemi až pět let.

Informoval por. Mgr. Kamil Marek, tiskový mluvčí KŘP Ústeckého kraje.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%