Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

Na dálnici D8 dostalo přes dva tisíce řidičů za uši

Na dálnici D8 dostalo přes dva tisíce řidičů za uši

Ústečtí celníci přistihli v loňském roce na zpoplatněných komunikacích v Ústeckém kraji 2.090 řidičů, kteří neměli uhrazené mýtné nebo byli natolik lakomí, že si nepořídili elektronickou dálniční známku.

Ilustrační foto
25. ledna 2022 - 07:00

Od lakomých řidičů vybrali celníci loni na pokutách téměř 2,3 milionů korun. Tedy o téměř 830 tisíc korun více než v roce předchozím.

„Hlídky výkonového zpoplatnění, střežící se speciálně vybavenými vozidly zpoplatněné úseky komunikací, odhalily loni nedostatky u 820 řidičů vozidel s povinností hradit mýtné. Nejčastěji se jednalo o chybné nastavení počtu náprav. Celníci vybrali od řidičů na místě v příkazním řízení celkem 674 800 korun a 22 případů postoupili do správního řízení,“ uvedl Jiří Nejedlý z ústeckého celního úřadu.

Při kontrolách časového zpoplatnění, což je podivné označení pro to, co známe jako „dálniční známky", zaznamenali ústečtí celníci na téměř sto kilometrovém úseku dálnice D8 mezi Prahou a státní hranicí s Německem v ústeckém okresu 1 270 případů nezaplacení dálničního poplatku.„Na pokutách za tyto přestupky vybrali od řidičů na místě 1 538 600 korun a devět případů předali do správního řízení. Průměrná pokuta za neuhrazení časového poplatku činila 1 220 korun,“ uvedl Nejedlý a dodal, že k úhradě uložených pokut využilo 44 % řidičů platební terminál, 25 % řidičů na místě zaplatilo a 31% řidičů si vyžádalo od celníků složenku.

Někteří řidiči jsou poněkud lehkomyslní, protože celníci odhalili za volantem 14 řidičů, kteří měli zákaz řízení motorových vozidel, pět řidičů řídilo auto pod vlivem drog či alkoholu, další tři byli v celostátním pátrání jako hledané osoby a dva řidiči u sebe neměli žádné doklady. Zadržené hříšníky celníci předali Policii ČR k dalšímu řízení. Některé čeká kriminál, jiné velmi tučné pokuty.
(rp,ro,usteckenovinky.cz,foto:arch.)