Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Mezinárodního den archeologie: V Mostu s Husity

Mezinárodního den archeologie: V Mostu s Husity

S Husity, v sobotu 16.10.2021 v 11 hodin před dobovou módní přehlídkou, pokřtíme za účasti autorů komiks Bitva u Mostu a novou publikaci Žižka a Mostečtí.

Nová kniha
14. října 2021 - 07:00

Žižka a Mostečtí - Čtyři staré mostecké legendy a pověsti k bitvě u Mostu roku 1421, které volně zpracoval Mgr. Jiří Šlajsna a ilustrovala Mgr. Karin Buttigová. Původní verze třech z těchto pověstí, byly zapsány již koncem 15. století. Čtvrtá pochází až z období baroka, přestože má nepochybně starší kořeny.

„Doufáme, že se vám bude toto jejich nové zpracování líbit a že v nich najdete nejen poučení, ale hlavně dobrou zábavu. Letos v roce 2021 si připomínáme 600 výročí bitvy u Mostu - události, která bude vždy patřit k nejdůležitějším v dějinách našeho města. Publikace vznikla za podpory statutárního města Mostu," upozorňuje," Jitka Klímová, Bc. z Oblastního muzea a galerie v Mostě.„Zároveň vás zveme co nejsrdečněji na celodenní akci (10 – 17:30) v rámci Mezinárodního dne archeologie, letos právě s Husity. Pro děti jsou připraveny dílničky a jiné aktivity. Občerstvíme vás lipovým čajem z muzejní lípy a Café Franz nabídne mj. palačinky. Vstup do muzea je zdarma," dodává Jitka Klímová, Bc.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:OMaG Most)