Svátek má: Zbyšek

Regiony

Velikost textu:

Město Litvínov pracuje na převzetí odpadového hospodářství

Město Litvínov pracuje na převzetí odpadového hospodářství

Svoz odpadu v Litvínově do 31. 12. 2022 smluvně zajišťuje společnost Marius Pedersen, a.s. Město Litvínov již několik let uvažuje, že si svoz odpadů bude zajišťovat prostřednictvím své společnosti Technické služby Litvínov.

Ilustrační foto
27. září 2021 - 07:00

Koupilo pro tento účel areál bývalého kovošrotu v Litvínově-Hamru, kam se přesunou nejen technické služby, ale i sběrný dvůr, či městský útulek. Z výběrového řízení také vzešla vítězně firma SDP LITVÍNOV, s. r. o., která vyhotoví pro nový sběrný dvůr projektovou dokumentaci.

Převzetím odpadového hospodářství se rozšíří předmět podnikání technických služeb. Přípravy na vybudování zázemí, nákup zařízení i zajištění dostatečného počtu zaměstnanců je potřeba zahájit v dostatečném předstihu. Město hledalo vhodný dotační titul, momentálně žádný takový vypsaný není. Zastupitelé na doporučení radních ve čtvrtek 30. září projednají poskytnutí dobrovolného peněžitého příplatku mimo rámec základního kapitálu společnosti Technické služby Litvínov, s. r. o., ve výši 38 mil. Kč. Financování ve formě bankovního úvěru, leasingu apod. by společnost Technické služby Litvínov značně zatížilo.Město Litvínov po převzetí odpadového hospodářství získá kontrolu nad množstvím vyprodukovaných odpadů. Jde o důležitý krok s ohledem na nově platnou odpadovou legislativu. Ta v sobě integruje požadavky Evropské unie na snižování množství netříděného domovního odpadu. Momentálně od svozové společnosti nemá město relevantní data.
Ústeckénovinky.cz informovala Jitka Pavlíková, redaktorka Čtrnáctideník Radnice, Litvínov.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)