Svátek má: Ignác

Regiony

Velikost textu:

Hasiči JSDH Litvínov-Hamr už vyhlížejí novou přístavbu

Hasiči JSDH Litvínov-Hamr už vyhlížejí novou přístavbu

Radní města Litvínov schválili zadávací dokumentaci veřejné zakázky na výběr dodavatele akce "Modernizace infrastruktury základních škol v Litvínově, dodávky - 1. etapa" zadávanou otevřeným řízením v nadlimitním režimu.

Litvínovští hasiči v akci
10. května 2021 - 07:00

Přestavovat se bude u Jednotky sboru dobrovolných hasičů Litvínov-Hamru. V srpnu by měl vítěz veřejné zakázky "Přístavba technického zázemí pro JSDH Litvínov-Hamr, Jandečkova č. p. 20“ zahájit práce. Radní schválili znění této veřejné zakázky formou zjednodušeného podlimitního řízení. Momentálně se dobrovolní hasiči dělí o budovu s klubem seniorů. Hasičské vozy parkují a další vybavení mají uskladněné v několika prostorách nedaleko této hasičárny, což komplikuje provoz a prodlužuje dobu výjezdu hasičů k nahlášeným událostem.Po rekonstrukci budou mít jak hasiči, tak klub seniorů vstup do budovy zvlášť. V přístavbě budou tři garážová stání pro hasičské vozy a různé sklady pro techniku a čištění. Před vjezdy do garáží bude vytvořena zpevněná plocha pro možnost parkování a mytí požární techniky.

Předpokládaná cena zakázka činí 12,5 mil. Kč bez DPH. Vše by mělo být dokončeno do 11 měsíců od zahájení prací. Město se u této akce úspěšně ucházelo o dotaci Ministerstva vnitra ČR, generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky, z programu: Účelové investiční dotace pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí.


Ústeckénovinky.cz informovala Jitka Pavlíková - redaktorka, Čtrnáctideník Radnice Litvínov.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)