Svátek má: Žofie

Regiony

Velikost textu:

Děčínská zoologická zahrada je opět otevřena!

Děčínská zoologická zahrada je opět otevřena!

Po dlouhé 128 dní trvající nucené pauze je děčínská zoologická zahrada od pondělí 12. dubna opět otevřena. Šlo prozatím o nejdelší uzavření areálu od vypuknutí pandemie Covid 19. Počet dní bez návštěvníků tak celkově stoupnul na 234!

Ilustrační foto
16. dubna 2021 - 07:00

Pro návštěvu zoo platí v současné době několik důležitých opatření. Otevřen je pouze venkovní areál. Ptačí dům a Expozice Rajské ostrovy zůstávají uzavřeny. Snížena je kapacita návštěvníků.

„Vládou nařízené omezení na 20% návštěvnosti v našem případě znamená, že v jednu chvíli smí být v areálu zahrady cca 400 návštěvníků,“ vysvětlila mluvčí zoo Alena Houšková a dodala, že takový počet je v tuto chvíli dostatečný a příchozí se nemusí bát, že by se za zvířaty nedostali. Rezervace míst dopředu tak nejsou nutné. Vstupenky lze pořídit přímo na pokladně zoo, ale lze je stále zakoupit i online v e-shopu zoo.

Dále mají návštěvníci povinnost nosit ochranu dýchacích cest podle normy dle nařízení vlády (respirátor, zdravotnickou obličejovou masku) a prozatím se nekonají žádné akce pro veřejnost, ani komentovaná krmení zvířat.Otevřeno je denně, do konce dubna od 8 do 18 hodin, v květnu pak až 19 hodin. Občerstvení Bamburger je v provozu prostřednictvím výdejního okénka.  
 
Hláska v Roudnici nad Labem slouží jako rozhledna

Ústeckénovinky.cz informovala Alena Houšková, tisková mluvčí, Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna, příspěvková organizace.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:zoodecin)