Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Celníci na severu přidali policistům práci

Celníci na severu přidali policistům práci

Na přelomu dubna a května hlídky celníků při namátkové kontrole automobilů objevily v Děčíně v jednom autě drobný nelegální poklad.

Ilustrační foto
7. května 2021 - 07:00

V autě, které řídila 48letá žena, služební pes označil na sedadle spolujezdce koženou kabelku. Díky tomu žena přišla o karton pašovaných běloruských cigaret čili 200 cigaret za 1 024 Kč s únikem na dani za 640 Kč. Celníci cigarety zajistili a žena bude odměněna tučnou pokutou.

V Děčíně na náměstí dodávkové vozidlo VW Caravella se dvěma muži (33 a 57 let) bylo čisté, ale služební pes označil 33letého spolujezdce. Ten na výzvu celníků neochotně vyndal z kapsy sáček s pervitinem. Muže celníci předali policii z Děčína-Podmokel.

Hrad Krupka hlídal bohatá cínová naleziště

Celníci každoročně odhalují desítky případů, kdy při kontrolách vozidel odhalují drogy. V řadě případů jde jenom o malé množství drogy. Např. při silniční kontrole v Mostě u sportovní haly v Mostě pozdě večer celníci kontrolovali auto Audi A4. Osádku tvořil 27letý řidič a 23letý spolujezdec. Služební pes Alishka označil batoh na zadním sedadle za spolujezdcem, kde ve vrchní kapse byla plechová krabička s marihuanovými cigaretami a igelitový zavírací sáček s marihuanou. Několik gramů nalezené marihuanu znamenalo, že celníci předali případ mosteckým policistům.na Litoměřicku při kontrole na silnici č. I/15 u obce Sedlec celníci kontrolovali vůz VW Bora, které řídil 38letý muž. Služební pes Indy označil zavazadlový prostor. Mezi osobními věcmi bylo ukryto 20 krabiček pašovaných cigaret různých značek a v opěrce sedačky vedle

(rp,fr,usteckenovinky.cz,foto:arch.)