Svátek má: Miluše

Regiony

Velikost textu:

Bez chemie, bez plevelů

Bez chemie, bez plevelů

Statutární město Teplice likviduje od letoška plevel ekologicky. Část území bude ošetřena technologií odstraňování plevelů párou.

Hubení plevele párou
14. června 2021 - 07:00

Na větší části území /na rozloze 11ha a 130km v délce/ se budou odstraňovat plevele z komunikací ekologicky posekáním.  Celé území tak bude ošetřováno bez chemického postřiku.

Na několika místech v centrální části města vyzkoušel teplický magistrát technologii hubení plevele párou už v minulém roce. A to s viditelným účinkem. Údržba bez použití chemie je proto dalším krokem k péči, která je šetrná k životnímu prostředí.

Pro účinné využití je nutné aplikovat páru na plevele opakovaně, a to až 2 – 3 x v průběhu roku. Po 1. aplikaci páry je potřeba odumřelé zbytky nadzemní části rostlin mechanicky odstranit (zametacím strojem). Tento krok se provádí cca po 6 – 14 dnech a po odumření nadzemní části rostlin je potřeba 1 - 2 x opakovaně páru aplikovat na nově rašící rostliny. Předpokládaná doba ošetření komunikací mezi jednotlivými aplikacemi je 7 – 14 dní a je závislá především na intenzitě růstu plevele.Proti plevelům bude pára aplikována 3 x v průběhu roku v parcích a náměstích na celkové ploše cca 30 000 m2 a dále podél obrubníků na vybraných komunikacích liniově  (případně bodově)  v celkové délce 11,3 km. Při realizaci bude přihlédnuto na plánované rekonstrukce a výkopové práce schválené na rok 2021 a tyto budou ošetřeny párou v nejbližším dalším možném termínu.

Ústeckénovinky.cz informoval Robin Röhrich, tiskový mluvčí, Statutární město Teplice.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:sm teplice)