Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Během krajské dopravní akce řešili policisté 72 přestupků

Během krajské dopravní akce řešili policisté 72 přestupků

S dopravními policisty se mohli řidiči během uplynulého víkendu častěji potkat na silnicích lounského okresu. I tam totiž probíhala krajská dopravně bezpečnostní akce.

Ilustrační foto
23. července 2021 - 07:00

Předmětem zájmu dopravních kontrol bylo dodržování povinností ze strany motocyklistů, dodržování stanovených rychlostí, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů, kontrola technického stavu vozidel apod. Hlídky také zjišťovaly, zda řidiči nejsou pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Kontroly byly směřovány zejména do míst s vyšší hustotou provozu, kde častěji dochází k dopravním nehodám.

Během akce bylo zjištěno 72 dopravních přestupků, z nichž většina (39) spočívala v překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdy. Policisté se setkali také s nepoužitím bezpečnostních pásů, držením telefonu při řízení nebo nepředložením dokladů o pojištění odpovědnosti. Několik vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu.Ani jeden z kontrolovaných řidičů nebyl podle policistů pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.

Policisté v rámci této akce přistihli pouze jednoho motocyklistu, který porušil předpisy a byla mu uložena pokuta. Těch bylo „rozdáno“ 70  v celkové částce 41.100 korun. Zbývající dva přestupky budou řešeny v rámci správního řízení.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Ústeckého kraje.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)