Svátek má: Teodor

Politika

Velikost textu:

Zdeněk Zbořil: Disciplína musí bejt, vy kluci pitomí!

Zdeněk Zbořil: Disciplína musí bejt, vy kluci pitomí!

<< VIDEO >> Ono to jednou může skončit zase u Švejka, kdy důstojník upozorňuje, že vojáci bez disciplíny by mohli lézt po stromech jako opice a Švejk k tomu dodává: „Umíte si představit Karlovo náměstí a na každém stromě jeden voják bez disciplíny?“

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
30. ledna 2021 - 03:20

Teď se objevil takový výraz, a je to hlavně z Německa, že Česká republika je velmi nebezpečná země. Hrozí nám tady  vnitřní terorismus, tak jako v Americe anebo v Rusku,  anebo je to ještě něco jiného?

Co vy na to pane Zbořile?

Já si myslím, že to má  souvislost s pohybem v podstatě na celém světě. Ale my vidíme zase jen Evropu nebo Spojené státy a nevíme,  co je toho pravou příčinou. Proto se rodí různé fantasmagorické úvahy o tom, jak Bill Gates investuje do vyhubení důchodců po celém světě… A další a další , nechci říkat rovnou hlouposti, protože to jsou věci, které se rodí,  protože  oficiální zpravodajství nebo mainstreamové zpravodajství je špatné.  Neříká se pravda nebo se nemluví o věcech, kterým by se dalo věřit  a lidé  si hledají v obavách důvody,  proč je  něco zlého může potkat.  Hledají si důvody nebo způsoby, jak to pojmenovat  a přemýšlejí,  jak se proti tomu bránit. Stačí zpráva, že čeští hoteliéři a hospodští nedodržují pravidla, která vláda nastavila, zesměšňují ji a kritizují a  má to dokonce v zahraničí ohlas, ačkoliv i sousední země   reagují podle svých potřeb. Takže, když je to spolková země Sasko, kde je velký počet českých pendlerů, tak tam se něco toleruje, v Bavorsku, kam jich tolik nejezdí, tak už jsou opatrnější, a v Rakousku nám to asi brzy zakáží. A důvodem proč, není vždycky šíření nějaké infekce, ale obava před lidmi přicházející z České republiky nebo ze Slovenska. Všimněte si, že se vůbec nemluví o Maďarech, kteří také někam cestují, ale jsou zřejmě disciplinovanější a nepořádají demonstrace,“ uvedl Zdeněk Zbořil v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Demonstrace, demonstrace…

Demonstrace hoteliérů, Daniela Landy, exprezidenta Klause, to je symbol, ať už to ti tři vysvětlují  jak chtějí.  Každý má samozřejmě jiné důvody, tak ať už to vysvětlují jakkoli, tak je to málo platné, jako třeba  nedodržování platných předpisů, které  známe velmi dobře ze silničního provozu. Jak se ty dopravní přestupky se notoricky opakují, jak jsou notoricky známé a přesto se lidé mrzačí a zabíjejí a přesto se s tím denně setkáváme. Reakce, řekl bych, může být až zběsilá. Příklad Holandska, o kterém my tady nemluvíme, že se tam tři dny, možná dnes už o několik dnů déle, ničí majetky ve velkých spořádaných holandských městech. U nás se to trošku zlehčuje a ,, se, že to jsou většinou přistěhovalci, a to ještě ti co jsou oddáni islámu. Ale ty televizní záběry, které se tam odtud k nám dostávají, ty jsou opravdu hrozivé. Tam už nejde o nějakou vzpouru proti rozhodnutí místních autorit, ale tam jde o zastrašování lidí a jak víme zastrašování to je jenom český výklad slova terorismus,“ shrnul Zdeněk Zbořil.Vnitřní terorismus…

„Takže to co se zrodilo ve Washingtonu, myslím terminologicky, a je nazýváno vnitřním terorismem, tak je politickou realitou. Vždyť na tom Kapitolu, posvátné budově, symbolu Spojených států, se střílelo, vždyť tam bylo pět lidí zabito. Je přece nemožné o tom nemluvit. Můžeme dokonce i zesměšňovat tu hru s odstraňováním symbolů, s odstraňováním památek a paměti, ale fakt, že se tam střílelo je skutečně nebezpečný. Když někteří političtí komentátoři mluvili o „Akci Washington“, kdo nám zaručí, že celou Evropou sledovaný návrat pana Navalného, který je jakýmsi hrdinou, který se umí vyrovnat i s nákazou novičokem, na který jiní lidé umírají do třiceti vteřin, tak jeho návrat vypadá jako, že se jedná o další vnitřně organizovanou teroristickou akci, kterou bychom mohli nazvat „Akce Moskva“. Vždyť je to tak podobné  Akci Washington,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

„A pokud se vrátíme do Prahy a do Čech, tak tady stoupá, bez ohledu na všechna restriktivní opatření, tak tady stoupá počet obětí, počet nakažených a tentokrát je to více v těch oblastech, kde se koncentrují nedělní a víkendové zábavní aktivity. Pro mě je zpráva o růstu počtu nakažených lidí na Trutnovsku nebo v Královéhradeckém kraji, je záležitostí Vrchlabí, Pece, Špindlerova Mlýna a těch okolních sjezdovek, po kterých se prohánějí lidé, aniž by to vadilo ochráncům přírody. A prohánějí se bez jakékoliv odpovědnosti.  

Ono to jednou může skončit zase u toho Švejka, náš obrlajtnant Makovec, ten nám vždy říkal: ,Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí.' A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. Z toho jsem vždycky měl největší strach.“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)