Svátek má: Ignác

Politika

Velikost textu:

U nás kvičí kdo může, že zlí bubáci z vlády omezují pohyb lidí

U nás kvičí kdo může, že zlí bubáci z vlády omezují pohyb lidí

V Česko – Moravsku kvičí kdo může, že zlí bubáci z vlády omezují pohyb lidí, omezují chlastání a mlaskání nad talíři v hospodách co do počtu zákazníků i zavírací doby.

Andrej Babiš vyzývá k nošení roušek
13. prosince 2020 - 09:01

V České televizi z toho udělali pobočku blázince pod vedením generálního ředitele ČT psychomanagera Chocholouška. Čechůnské kvičení z pohledu Hongkongu jest poněkud debilní, píše v komentáři František Roček.

Hongkong je vysoce urbanizovaný a přetechnizovaný kus světa, kde žije více méně podobný počet lidských živočichů (oficiálně 7,5 milionu trvale, další statisíce dočasně) jako v Čechůnii, ale na daleko menší ploše. Hongkong je menší než nejmenší český kraj – Liberecký. Proto technické a sociálně-ekonomické problémy kvůli covidu jsou podobné.

Držet hubu a krok

Psychotici z českého humanitního rybníka by byli překvapeni, že vláda Hongkongu v sobotu o půl čtvrté odpoledne (12. prosince) oznámila, že bude zahájeno druhé kolo povinného testování zaměstnanců domovů pro seniory, domovů pro osoby se zdravotním postižením a domovů s pečovatelskou službou.

Vláda požaduje, aby osoby, které jsou zaměstnány a budou být ve službě v těchto zařízeních mezi 29. prosincem 2020 a 4. ledna 2021 (včetně zaměstnanců na plný úvazek, na částečný úvazek a humanitárních pracovníků) podstoupit testy.

Kdo se vyhne testování, může být odměněn pokutou ve výši 5 000 USD. Rovněž by dostal příkaz k povinnému testování, který vyžaduje, aby podstoupil testování ve stanoveném časovém rámci. Nedodržení příkazu je trestným činem a pachatel by byl vystaven pokutě na úrovni 4, což znamená 25 000 USD a uvěznění na šest měsíců.

Čili v případě ohrožení epidemií jediné přijatelné je držet hubu a krok.

Uzavření, omezení, zarouškování

Na začátku prosince v Hongkongu byly vládní orgánové také krutě hnusní k podnikatelským šikům. Např: jenom 2 lidské bytosti mohou sedět společně u jednoho stolu ve stravovacím prostoru; všechna místa zábavy, včetně muzeí, kin a zábavních parků a bazény musí být uzavřeny.

Bary, lázně, kluby nebo noční kluby a společenské místnosti budou uzavřeny; osoby ve fitness centrech nebo ve vnitřních sportovních prostorách mají právo se udusit, protože při sportovním tajtrlíkování musí nosit roušky po celou dobu (s výjimkou sprchy nebo pití). Osoby v kosmetických salonech a masážních zařízeních musí nosit roušky po celou dobu (s výjimkou ošetření obličeje).

Mimoto rozkošné je nařízení, že místa veřejné zábavy pro živé vystoupení mohou být otevřena pouze bez živého publika. Také umělci musí vždy nosit masky, pokud je to možné. Takže, umělecké tatrlíkovat je možné pro lidičky před obrazovkami a přitom umělecký zážitek poskytnutý s rouškou na ksichtu bude jistě rozkošný…

A kdo poruší karanténu, která mu byla nařízena, bude odměněn, jako muž ve věku 52 let, který měl být v karanténě doma po dobu 14 dnů. Ale 24. března bez povolení si vyšel do světa. Proto byl tento týden soudně poslán k pobytu za mřížemi na 14 dní. A není sám.

Povzdechy nad touto situací jsou podobné v ČR i v Hongkongu: Wong Ka-wo, prezident hongkongské federace restaurací a podobných zařízení, již 16. listopadu 2020 uvedl, že krok vlády kd zpřísnění pravidel sociálního distancování by v prosinci, což je obvykle hlavní sezóna, významně poškodil provoz barů a restaurací. Ben Leung z hongkongské licencované asociace barů a klubů, uvedl, že tyto podniky ztratí 80% příjmů, protože nesměly fungovat v noci. A v prosinci bylo ještě hůře.Trocha čísel

Významný rozdíl mezi ČR a Hongkongem je v počtu nakažených. Hongkongské centrum pro ochranu zdraví (CHP) ministerstva zdravotnictví (DH) oznámilo, že během pátku 11. prosince CHP vyšetřuje 86 dalších potvrzených případů koronaviru. Z nově hlášených nově hlášených případů mělo pět osob během inkubační doby bylo v zahraničí.

Celkem za posledních 14 dní (27. listopadu až 10. prosince) zaznamenali 1 344 případů, z toho 1 241 místních případů, z nichž 350 pochází z neznámých zdrojů. Od začátku výskytu korona-hnusu bylo evidováno 7 378 nakažených.

Proti ČR (od 1. prosince od 5 do 6 tisíc případů denně) jde v Hongkongu vlastně o malý výskyt koronavirových infekcí. Přitom Hongkong přijal řadu restrikcí v mnohém podobných nebo tvrdších než u nás.Ještě tvrdší budoucnost začíná 11. prosince

Současnost: Je značně omezen přeshraniční styk. A ještě přitvrzují. Neboť v letu (BA027) provozovaný společností British Airways (BA) z Londýna do Hongkongu 8. prosince měli čtyři cestující COVID-19 a jeden cestující nesplnil požadavky stanovené v nařízení o prevenci a kontrole. Ministerstvo zdravotnictví požadovalo zákaz příletů cestujících z Londýna provozovaných společností BA v Hongkong od 12. do 25. prosince 2020.

Trest pro leteckou společnost přišel poté, co letecká společnost v rozporu s požadavky hongkongských preventivních opatření nesprávně zkontrolovala dokumenty jednoho cestujícího v Londýně.

V současné době jsou cestující přilétající na mezinárodní letiště v Hongkongu, povinni podstoupit test na COVID-19 na letišti. Hongkongská vláda o tom informovala 11. prosince 2020 v 21:31 hod.

V ten samým den (11. prosince 2020) vláda oznámila, že kromě těch, kteří poskytují pohotovostní a základní veřejné služby, budou všichni zaměstnanci vlády pokračovat v práci z domova až do 23. prosince.

Počet koronavirových infekcí v Hongkongu stoupá, ale jde o čísla, která by byla v ČR považována za příjemně příznivá. Ale v Hongkongu jsou vyděšení a nejen tam: Od 14. prosince cestující vstupující do Singapuru, kteří předtím pobývali v Hongkongu během posledních 14 dní, musí absolvovat dvoutýdenní karanténu ve „vyhrazených“ zařízeních.

Také v Hongkongu již zveřejnily seznam několika desítek hotelů, tam budou již za pár dnů uzavíráni lidé na 2 týdny do karantény.

V ten samý den byla pokuta za porušení předpisů o skupinových shromážděních a nošení náhubků alias roušek „od dnešního dne zvýšena z 2 000 na 5 000 USD“. Hongkongská vláda to oznámila v pátek v 22:25 hod.

P.S.
Jen tak na okraj: 11. listopadu na tiskové konferenci bylo oznámeno, že Hongkong zajistil 15 milionů dávek očkovací látky proti korona-hnusu. Vláda je připravena koupit až 30 milionů dávek, pokud bude potřeba dvou dávek, aby vakcína byla účinná.

Vláda přijala „dvousložkovou“ strategii pro pořizování vakcín na ochranu veřejnosti před COVID-19.

Dosáhla předběžné dohody se společností Sinovac Biotech (Hong Kong) Limited o poskytnutí 7,5 milionu dávek vakcíny Hongkongu. Očekává se, že první dávka jednoho milionu dávek vakcíny bude dodána do Hongkongu nejdříve v lednu 2021.

Dohoda je též se společností Fosun Pharma o pořízení maximálně 7,5 milionů dávek vakcíny vyvinuté společností Fosun Pharma ve spolupráci s německým výrobcem léků BioNTech (Pfizer je partnerem pro spolupráci BioNTech v regionech mimo Velkou Čínu). První dávka jednoho milionu dávek bude dodána nejdříve v prvním čtvrtletí roku 2021.

U dvou výše uvedených vakcín se vyžaduje, aby jednotlivci dostali dvě dávky. Množství získaných dávek je dostatečné k pokrytí celé populace Hongkongu.

Vláda navíc brzy uzavře dohodu s AstraZeneca o pořízení 7,5 milionu dávek vakcíny, kterou vyvinula ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Očekává se, že dávky začnou do Hongkongu po dávkách přicházet nejdříve na konci druhého čtvrtletí roku 2021.

Konec hlášení.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)