Svátek má: Zdislava

Politika

Velikost textu:

TOP09 vysvěcením kanceláří po KSČM do Sněmovny vrátila středověk

TOP09 vysvěcením kanceláří po KSČM do Sněmovny vrátila středověk

Pokud vám neušel folklor strany, která by se bez koaličního výtahu s ODS možná do parlamentu ani nedostala, tak si přečtěte story o tom, jak si Topkaři  pozvali do Sněmovny katolického faráře, aby  jim údajně vysvěcením očistil  kancelář po poslancích KSČM.

Až budou odcházet ze Sněmovny poslanci za TOP09 přijde deratizátor
18. listopadu 2021 - 13:05

Tato pravdivá historka, která na první poslech připomíná anekdotu, známého publicistu Ivana Černého vůbec nepobavila. 

„Do Sněmovny se tím vrátil středověk," poznamenal v rozhovoru pro Prvnízpravy.cz Ivan Černý.

„Když  jsem se dozvěděl za jakým účelem  do Poslanecké sněmovny zavítal kněz a proč ho tam pozvali  zrovna poslanci TOP 09, kteří převzali kancelář klubu KSČM a chtěli si své pracoviště očistit od svých předchůdců a řádně vysvětit, tak jsem to nevydržel a napsal jsem k tomu nějaké poznámky," poznamenal komentátor současného dění.

„Potěšilo mne, že kupodivu při tom vysvěcování nedošlo na vymítání ďábla. I tak je všechno děsivé, že  se to stalo v době, kdy se píše jednadvacáté století a ve státě tradičně ateistickém," dodal.

„Předseda poslanecké frakce Jan Jakob to nazval duchovním úklidem. Že by si před tím ale takříkajíc zametl vlastní práh? Jeho katolická církev vešla do dějin upalováním a inkvizicí, pobělohorským utrpením našeho národa, posluhováním Habsburkům i žehnáním zbraní SS. A to už ani nehovoříme o znásilňování, zneužívání a dalších deliktech katolických kněží na farách, v sirotčincích i klášterech, které se teprve v posledním desetiletí derou po celé Evropě na povrch, aniž by byli pachatelé těch ohavných skutků hnáni před soud čili světskou spravedlnost," pokračoval dál publicista ve výčtu topkaři nezametených hřichů před vlastním prahem.

„Akci hodnou bohnického sanatoria pro duševně choré zorganizoval nový poslanec a starosta obce Votice Jiří Slavík, který pozval tamního patrně polského faráře Piotra Henryka Adamczyka. Z celé té akce nepáchne příslovečná síra a čertovina, zdá se však, že kalouskovština," má jasno publicista Ivan Černý.

Jeho poznámky vyvovaly v diskusi, kterou otevřel web jednoho deníku, další komentáře. 

     Ohlasy ... 


Možná,  že až se poslanci TOP09 historicky znemožní a budou jako v posledních volbách komunisté nevolitelní, bude  muset jejich kanceláře vyčistit deratizátor, kterého si tam ovšem nepozvou noví poslanci, kteří po nich převezmou kancelář, ale pracovníci ze správy budov, protože to bude nutnost."

Katolická církev má za sebou tak temnou minulost, že takovéto "žertování" není vhodné. Asi jako kdyby synagogu čistili Cyklonem B."

Za nadsázku to lze brát v případě, že jsou vysvěceny všechny prostory parlamentu. Ale toto je v nejlepším případě nejapný vtip. Mám pocit, že se v našem národě zapomíná na historii. Ne kvůli tomu, že nějakou vůbec máme, ale proto, aby se z ní budoucí generace poučily. Škoda. Zapomínání je pěkný prevít."

Katolické církvi v rozbitém Československu se daří infiltrovat do všech oblastí života. Že to nedělá z lásky k lidem, ale za těžké prachy neví snad jen ten, co seno žere a věří katolické církvi."Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)