Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Štefec: Už to začíná být opravdu drsné

Štefec: Už to začíná být opravdu drsné

Na profilu mého přítele, Davida Bohbota, jsem narazil na porovnání dvou vystoupení Andreje Babiše, píše Jaroslav Štefec na facebooku.

Jaroslav Štefec
24. dubna 2021 - 09:01

V tom prvním, z roku 2014, se v pořadu Otázky Václava Moravce sebevědomě a tvrdě bije jako lev za sebe a "svého" ministra obrany, který, a to říkám na rovinu, byl ve vrbětickém výbuchu opravdu nevinně.

Proč se tak domnívám? Doporučuji shlédnout seriál "Ano pane premiére", díl "Vítězství demokracie".
  • Na premiérův dotaz, zda ví, co se děje ve vznikajícím ohnisku napětí na ostrově Sv. Jiří odpovídá ministr zahraničí "Nic, co by se tam dělo?".
  • Na následující otázku "Tvoji lidé ti nic neřekli?" reaguje "Ne, asi to nepovažovali za nutné. Ale říkají mi všechno!"
  • A na další otázku premiéra "Všechno?" zareagoval přesně tak, jak by reagoval i český, a podle mě i jakýkoliv jiný ministr a nejspíš i premiér: "Všechno, na co se zeptám!"
Tolik k ministrům, kteří nejsou vševědoucími supermany, ale pouhými zajatci svých administrativ (ostatně naprosto stejně jako premiéři). Při nejlepší vůli nemohou mít přehled ani o současné, natož o minulé činnosti všech podřízených institucí.

Vystupování Andreje Babiše v roce 2021 je naprosto odlišné. Roztřesený hlas, kličkování, mlžení, "zapomínání" průběhu událostí před 7 lety ... Mám z toho jediný pocit: odcházející muž, zatlačený do kouta vlastní zpravodajskou službou, zahraničními protektory, opozicí i koaličními partnery. Navíc pronásledovaný neustálými útoky ze strany médii, neschopný už bránit ani sám sebe, natož zájmy ČR, jednající pod dojmem blížícího se pokusu o odstranění jeho vlády.

Nemohlo to dopadnout jinak.

Budoucnost bude nejspíš zajímavá, ale rozhodně ne růžová. Je načase o ní začít uvažovat v kontextu nadcházejících voleb (pokud se k nim doškobrtáme) v poněkud jiných dimenzích, než je pouhá výměna jedněch kašpárků za druhé. Tohle už začíná být opravdu drsné.


A pár reakcí:

  • Ano. Tak dlouho nebyl Babiš schopen toho amerického poskoka v čele BIS odvolat - až mu Koudelka namydlil schody...
  • Mám stejný pocit, že mu někdo přiložil hodně ostrý nůž na krk... Třeba nám to řekne až napíše paměti, teda za předpokladu, že se dožije jejich napsání...
  • Možná Bábovi a Hamajdovi hořela koudel, a tak skočili do čela koudelníků
  • Výborný komentář..AB..je na konci..ještě párkrát sebou zaškube...a bude..

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)