Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Stanislav Křeček: Vtip, prý rasistický?!

Stanislav Křeček: Vtip, prý rasistický?!

Problém máme tam, kde jej vtipoví Koniáši nechtějí vidět. Totiž v tom, že žádný vtip nevytvořil Chánov, píše Stanislav Křeček na blogu.

Stanislav Křeček
12. března 2021 - 06:20

Prý rasistický. O tom jak si Fero vykradl vlastní byt, protože musel pracovat doma.

A kdo se tomu to vtipu zasmál nebo jej dokonce sdílel na sociálních sítích je rasista a jako takový by neměl mít přístup k jakýmkoli, natož pak stáním funkcím. Je to prý vtip o Romech. Opravdu? A to je patrné z čeho ? Je až nepochopitelné, kam jsme se to dostali. Vypráví se v Čechách odjakživa vtipy o Skotech, Cikánech, Židech., Rusech a dosud nikoho nenapadlo to považovat za rasistickou, náboženskou nebo národnostní diskriminaci. Vypráví se vtipy o manželích a manželkách, ale nikoho snad dosud nenapadlo – alespoň veřejně – to prohlašovat genderový přestupek hodný odsouzení.Do jaké světa nás vedou tito samozvaní ochránci jakýchsi nových pořádků? Do světa kdy zakážeme pohádku o Červené karkulce, protože v ní je třeba rozpárat břicho vlkovi, což je zjevně týrání zvířat? Tři oříšky pro Popelku neboť tam se kvalita ženy posuzuje podle velikosti nohou a nikoliv podle genderových představ o posuzování pohlaví?

Nenechme si vnutit tento svět pomatenců. Vtipy ani pohádky nevyzývají k násilí, nejsou nenávistné a nedeformují naší představu o lepším světě, o který bychom měli usilovat. Jeho realizace totiž spočívá v něčem úplně jiném, než si stěžovatelé třeba na blbé vtipy představují. Problém máme tam, kde jej vtipoví Koniáši nechtějí vidět. Totiž v tom, že žádný vtip nevytvořil Chánov.

(rp,prvnizpravy.cz,blog,oto:arch.)