Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Rozumíme si s prezidentem Milošem Zemanem? Co je snobská sebranka?

Rozumíme si s prezidentem Milošem Zemanem? Co je snobská sebranka?

Prezidenta Česka Miloše Zemana často kritizují  ti, kteří jakoukoliv prezidentovu zveřejněnou větu vytrhnou ze souvislostí a pak jen přisuzují k prezidentovi  přídavná jména, jako například "starý, nemohoucí", která jsou ta nejslušnější. Se slovy z Pražského hradu se manipuluje. Nevěříte? 

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček
20. března 2021 - 04:40

Zajímá vás, jak vznikla několika herci a čtenáři jejich profilů na sociálních sítích vyvolaná aféra, o snobské sebrance. Jak se stalo, že hlava státu v rozhovoru pro Parlamentní listy oznámila, že ... „Český lev, který, upřímně řečeno, je spíš akcí pro snobskou sebranku!"

Ukažme si tu manipulaci s veřejností na Zemanově odpovědi, ve které odpovídal  na otázku týkající se předávání cen Český lev.Parlamentí listy: Lidé jsou uzavření ve svých obcích a okresech, cestovat mohou jen ve vážných důvodech, nekonají se žádné akce, přesto umělci uspořádali předávání filmových cen Český lev. Viděli jsme snímky, jak stáli ve skupinách u stolků, popíjeli a pokuřovali. Co jste si o tom pomyslel? Jaký vzkaz to české veřejnosti vysílá?

„Můj tiskový mluvčí Jiří Ovčáček reagoval naprosto správně povzdechnutím, že jsme nemohli realizovat státní svátek 28. října, a já se ptám, je snad Český lev, který, upřímně řečeno, je spíš akcí pro snobskou sebranku, důležitější akcí než národní svátek?" položil si řečnickou otázku v odpovědi na novinářskou otázku Miloš Zeman.Co patrně nadzvedlo část veřejnosti naočkovanou některými herci reagující na Zemanovu odpověď? Není to  ona vytržená ze souvislostí snobská sebranka?

Rozumíme si s prezidentem Milošem Zemanem?

                                                                                            Co to je snobská sebranka?

Snob je podle Slovníku spisovného jazyka českého (1989) povrchní obdivovatel všeho módního hlavně v umění. V minulosti byl snob zpravidla maloměšťák, zbohatlík s přídavnými jmény jako například nedovzdělaný, znuděný.

Sebranka jsou lidé nejrůznějšího původu a vlastností zpravidla špatných. Sebranku  lze  nahradit holotou, bandou nebo i čeládkou.


Co z toho plyne? Neřešte nepodstatnou snobskou sebranku, ale znáte odpověď na řečnickou otázku ...

Je snad Český lev  důležitější akcí než národní svátek 28. října ?


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, hrad.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)