Svátek má: Alan

Politika

Velikost textu:

Roček: Vzkaz od šílené Gréty zní „zasraný blablabla“

Roček: Vzkaz od šílené Gréty zní „zasraný blablabla“

Současná 26.konference OSN o klimatu alias klimatický karneval proti uhlíkovým čmoudíkům COP26 má velké ambice k omezení ekologických škod. Ale z konference se stala  bažina paradoxů, a varování, že dobrý úmysl bude i tentokrát po zásluze potrestán.  

Greta Thunbergová
6. listopadu 2021 - 07:20

Smutný komentář Františka Ročka pro První zprávy je volným pokračováním předchozího komentáře „Klimatický mejdan má první 4 dny nulový význam“.

Novodobý digitální starověk

Jedním ze zajímavých bodů konference jsou karnevalové výstupy psychicky nemocné holky Grety Thunbergové. Její jurodivost je téměř posvátná, což je v souladu se starověkými i středověkými lidovými tendencemi. Psychicky nemocní lidé byli často považováni za osoby hovořící s duchy, s bohem či s bohy, proroky, věštce atp.

Ekologizující hysterie se mediálně ujala. Thunbergová, které byly diagnostikovány Aspergerův syndrom, obsedantně kompulzivní porucha a selektivní mutismus, ve svém bláznění se stala zelené poetickou hrdinkou.

Podobně jako šamani, věštci a podobná čeleď, ona sama uvádí, že díky selektivnímu mutismu mluví, jen když je to potřeba, a zjistila, že „nyní je to jedna ze situací, kdy mluvit musí“. Jiní měli hlas od boha, prostě každý blbne po svém.

Iracionalita a obecné žvásty Thunbergové se projevily v tzv. moderní lidské společnosti jako projev nového nenáboženského zjevení, stala se žvanivým bubeníkem ekologizujících se aktivistů.

Primitivita politického tzv. liberálního směru se projevovala i v tom, že jí bylo nasloucháno – viz její kecy na zasedání v Evropském parlamentu ve Štrasburku v dubnu 2019, nebo vystoupila 4. prosince 2018 v rámci Konference OSN o změně klimatu 2018 v Katovicích (COP24) atp.

„Zasraný“ klimatický summit

Na současném jednání COP26 Thunbergová odmítla COP26 jako "greenwashingovou kampaň" pro politiky, hovořila o tom, že se tam provádí thefucking blablabla (zasraný blablabla). Thunbergová pronesla vášnivý (a odporný) projev, ve kterém demonstrantům řekla: „Uvnitř COP jsou jen politici a lidé u moci, kteří předstírají, že berou naši budoucnost vážně... Už žádné bla bla bla, nic co je f *** (zasraný)…“.

Módních aktivistů s obecnými frázemi a vytřeštěnýma očima bylo vždy dost, proto se blýskla na karnevalu COP26 také jiná aktivistka: „V pondělí jsem stála před světovými lídry v Glasgow a požádala je, aby otevřeli své srdce lidem v předních liniích klimatické krize." Řekla to keňská aktivistka Elizabeth Wathutiová, která vystoupila na zahajovacím plenárním zasedání konference.

Bláznivá Thunbergová, aby ještě více upoutala pozornost, protože stále mele dokola to samé, používá vulgárnější výrazy. Dočetl jsem se na toto téma, že „Gréta, kterou doprovázejí PR poradci a podporovatelé, kamkoli cestuje, se dnes (4.11.) zavázala, že kompenzuje své používání vulgárních výrazů… tím, že řekne i něco hezkého."

Je doslova legrační, že aktivisté jako bláznivá Gréta, odmítají COP26, že politikusové dělají málo. Ale COP26 odmítají také skeptici, kteří naopak říkají, že kolem uhlíkových čmoudíků je zbytečně moc hysterie.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)