Svátek má: Nataša

Politika

Velikost textu:

Roček: Vláda málo propagovala očkování? Covid sám se propaguje!

Roček: Vláda málo propagovala očkování? Covid sám se propaguje!

Byl čtvrtek večer a v TV bedýnce jsem náhodou našmátral několik povídání o tom, že vláda odflákla propagaci očkování. A teď nám zase leze nahoru počet covidovou breberkou znásilněných občanů ČR. Ze čtvrtečních televizních žvástů mi bylo na zvracení. Proč?

František Roček, publicista
12. listopadu 2021 - 07:20

Průměrně inteligentní člověk ví, že u infekčních nemocí pokud je k dispozici očkování, je to prevence omezující nebezpečí onemocnění, zdůrazňuje publicista František Roček v komentáři pro První zprávy.

Očkování omezuje nebezpečí infekce. Není stoprocentní ochranou. Skutečně „normální“ člověk to bere v úvahu. Znám pár vzdělaných známých co se nechce očkovat, protože se obávají, že bude do očkovací látky něco přidáno, nebo jsou nebezpečné. Konspiračních teorií je o tom dost.

Co z toho plyne?

Nešli se očkovat především a) hloupí lidé, b) lidé líní, c) lidé z politických důvodů nevěřící „systému“ či nadnárodním „systémům“, produkujících očkovací látky, d) jen velmi malé procento patří mezi ty, na které by zaúčinkovala nějaká další propaganda.

Propagace „jede“ doslova „furt“


Naprosto se podceňuje fakt, že propagace nebezpečnosti a potřeby ochrany před covidem funguje nepřetržitě již od prvního pololetí roku 2020.

Neustálé informování o covidu, o počtu nemocných, o vzrůstajícím počtu lidí na jednotkách JIP, o nárůstu úmrtí, a čekání na očkovací látky, to byla a je propagace jako řemen. Pokud ani tato porce informačního strachu trvající již téměř 2 roky nebyla dostatečně vydatnou propagační polévkou, co ještě propagovat?

Že onemocní covidem i očkovaní človíčci? Jistě, očkování je prevence, ne jistota. A také je s tím spojená vyšší pravděpodobnost, že očkovaný člověk proti covidu, má vyšší šanci nestát se covidovnickou mrtvolkou. Očkování je o pravděpodobnosti přežití a dožití.


A perlička nakonec:
Ve čtvrtek po večeři jsem se juknul na oficiální stránky úředního Hongkongu a dozvěděl jsem se: „K 20:00 hod. 7. listopadu bylo veřejnosti podáno přibližně 9,10 milionu dávek vakcín proti COVID-19. Přibližně 4,65 milionu lidí dostalo alespoň jednu dávku vakcíny, což představuje 69,0 procenta populace ve věku 12 a více let. … Podle informací z Nemocničního úřadu v období od 11. října do 7. listopadu poměr úmrtí na 100 000 osob byl 118,5 případů, zatímco poměr úmrtí u očkovaných byl 6,5 případů na 100 000 lidí…“  

Co dodat?

Snad jenom to, že do statistik onemocnění a následků (zmrtvolnění nemocného) zasahuje i nahodilost. V některých lokalitách může být vyšší procento zemřelých na covid-19 i mezi očkovanými proto, že výše úmrtí je nepřímo spojena s dalšími nemocemi, kterými člověk trpí.

Suma sumarum: Problém propagace očkování mezi občany je tak velkým problémem jako ptačí hovínko na kapotě limuzíny podivínského ODSmana Petra Fialy.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)