Svátek má: Milan

Politika

Velikost textu:

Příznivci Slavie Praha sdílejí projevy solidarity s Ondřejem Kúdelou

Příznivci Slavie Praha sdílejí projevy solidarity s Ondřejem Kúdelou

Příznivci fotbalistů Slavie Praha sdílejí obrázek Ondřeje Kúdely ve společnosti šesti spoluhráčů  tmavé pleti, kteří vyjadřují podporu svému Ondřejovi, který byl nařčený z rasistických urážek směrem k protihráči při utkání ve Skotsku.

Stojíme za Ondřejem
21. března 2021 - 09:45


Obrázek sedmi hráčů Slavie Praha jsme převzali z facebookového profilu příznivce Slavie Praha a radniho pro sport Prahy 9 Adama Važanského.

Na webu Slavie Praha je naopak uvedeno stanovisko klubu k jiným fotografiím, které rovněž byly zveřejněny na sociálních sítích a naopak mají rasistiský obsah ...

       Slavia se distancuje od autorů rasistické fotografie

Klub je naprosto znechucen rasistickou fotografií zveřejněnou v pátek večer skupinou „údajných příznivců“ na sociálních sítích. Odsuzujeme ji jako lidsky zcela nepřijatelný a nechutný akt, od kterého se naprosto distancujeme. Je to bezprecedentní podraz ke klubu a jeho ideálům.

SK Slavia Praha podává na neznámé pachatele stojící za přípravou a prezentací zmíněné fotografie trestní oznámení a sama povede svoje šetření ke zjištění odpovědných osob.

Rasismus v našem klubu nemá žádný prostor a dlouhodobě proti němu bojujeme. Za členy naší rodiny považujeme všechny naše hráče bez rozdílu barvy pleti, národnosti, kultury či vyznání. Stejný respekt a úctu cítíme k hráčům našich soupeřů. Maximálně podporujeme také naše hráče v aktuálním boji na sociálních sítích proti zveřejněné fotografii.

Slavia má skvělé fanoušky, kteří již mnohokrát pozitivně ohromili svět. Prosíme je, aby se i oni veřejně přihlásili k ideálům fair play a nulové toleranci k rasismu a distancovali se od podobného chování. Pojďme společně představit světu skutečnou, kultivovanou hrdou Slavii, na kterou jsme všichni tak pyšní.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Adama Važanského, slavia.cz, foto: facebook A.Vazanského)