Svátek má: Zbyšek

Politika

Velikost textu:

Povede Sněmovnu docent, exministr, manažer nebo zkoncetrované zlo?

Povede Sněmovnu docent, exministr, manažer nebo zkoncetrované zlo?

Bývalý prezident Václav Klaus označil v rozhovoru pro MF Dnes kandidátku Pekarovou Adamovou na předsedkyni Poslanecké sněmovny za zkoncetrované zlo, načež ona ve stejném  listu tento prezidentský postřeh komentovala poznámkou, že Václav Klaus neumí odejít.

Kdo bude sypat písek do jemného soukolí meziposlaneckých vztahů
10. listopadu 2021 - 08:40

„Otázka zda by měla bývalá hlava státu umět odejít a konkrétně odkud, však není na stole, alespoň ne v obýváku u Klausů, zato postřeh,  zda Pekarová Adamová coby zkoncetrované zlo bude skutečně tou pravou postavou v čele Sněmovny, to téma je hodně živé. Pokud si loutkovodiči zlem  zkoncetrované Markéty, kteří zatím tolik nezdůrazňují, že  v krátké nepolitické  v profesní kariéře jejich loutka získala zkušenosti jen jako prodavačka mobilů,  myslí, že veřejnost ji bude vnímat jako roztomile hubatou političku, jsou na omylu. Přibývá totiž voličů koalice Spolu a to zejména  v Praze, kde Pekarová Adamová byla jedničkou na kandidátce, že svoji volbou přispěli pro ně už bohužel k tomu, že v čele Sněmovny bude ne zrovna chytrá zato však namyšlená a arogantní postava s názory nápadně se shodujícími s řečičkami Miroslava Kalouska, které bývalý předseda TOP09 předvádí v pořadu televize Jaromíra Soukupa,"  má jasno student politologie, který nechce být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota.

To je zajímavé, co říkáte, ale i když byste měl pravdu, Adamová Pekarová se tou předsedkyní Sněmovny stane, protože se na tom ta pětikoalice dohodla?

„To asi ano, ale hrozí tady velké nebezpečí, že  pro zkoncentrované zlo, jak už víte,  nazval Pekarovou Adamovou Václav Klaus,  z těch 108 poslanců z pětikoalice nemusí hlasovat všichni. Hnutí Ano se povedla úžasná akce, když navrhlo na předsedu svého kandidáta a to navíc docenta, brzo exministra, dlouholetého manažera a hlavně zkušeného vyjednávače Karla Havlíčka, na kterého z jeho minulosti  hledači prohřešků nic nenašli, protože Havlíček nosí respirátory všude tam ,kde má, nehrál na kytaru v rekonstruovaném sále Sněmovny a dovede elegantně vyvracet omyly a odpovědět i na hloupé otázky naposled od citově s hybateli TOP09 propojené televizní redaktorky Světlany Witowské  v pořadu ČT24."

Jenže ministr Havlíček nemůže stejně být zvolený předsedou Sněmovny, protože je ministrem?

„On se opírá o názory skupiny právníků, kteří jsou přesvědčeni, že když  po případném zvolení podá okamžitě demisi, tak o tu funkci může usilovat. Jenže ti politici prosazující Pekarovou Adamovou se Havlíčka bojí, protože ve srovnání s koncetrovaným zlem bude pan docent  prosazovanou Markétu výrazně převyšovat třeba i jazykovými znalostmi, životními zkušenostmi a odborností v mnoha oborech. Havlíček, když jej poslanci pustí do volby na předsedu Sněmovny, Pekarovou Adamovou převýší nejenom výškou postavy, ale prakticky v čemkoliv na co si vzpomenete. On  sice ty volby nevyhraje, ale může se stát, že ne příliš chytrá Markéta nedostane všech 108 hlasů a v tajných volbách se ukáže nejednotnost pětikoalice. Inteligentní a ideologií  neomezení lidé  se hlavně při srovnání kandidátů, pokud k němu dojde,  dozvědí, že poslanci zvolili horší politickými podivnými dohodami navrženou kandidátku."

Jak to všechno dopadne?

„Uvidíme, řekl slepý." 
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)