Svátek má: Nataša

Politika

Velikost textu:

Petr Žantovský: Spiknutí kokotů

Petr Žantovský: Spiknutí kokotů

Publicista Petr Žantovský ve svém seriálu  Jak jsem potkal knihy, připomíná další z knih  “kokotistické trologie” autora, vystupujícího pod pseudonymem MUDr. X.Crement.

Petr Žantovský
15. června 2021 - 07:20

V předchozích knihách Dost bylo kokotů a Kokoti jsou věční rozepsal MUDr. X.Crement svou teorii „kokotismu“ („assholism“) jako klíčové systémové chyby a překážky v normálním soužití společnosti. A potřetí je třeba zdůraznit, že jak v nich, tak v jejich třetím pokračování Spiknutí kokotů pohybuje se autor na velice křehkém laně mezi parodií a třeskutě chmurným obrazem světa.


„Tyto knihy lze číst jen tak z rozmaru a bavit se nad výstižností, s níž Crement popisuje to všeobjímající kokotství (rozuměj: nevyléčitelné blbství) všude kolem nás. Anebo vás u toho napadne: sakra, vždyť ona je to všechno pravda! ," dodává Petr Žantovský.

Kořeny všeho zla

Motto:
Kolik feministek Je třeba k výměně žárovky? Sedm. Jedna vymění žárovku, druhá ji morálně podpoří a pět připraví prohlášení pro tisk odsuzující muže za to, že vynalezli a vyrábějí žárovky, které se musejí vyměňovat.
Společnost se potýká s řadou vážných problémů od hladu a negramotnosti po přelidnění a válku. Lidé, ve snaze pochopit tyto problémy a najít jejich řešení, přemýšleli o celé řadě možných příčin.

A poslední ukázka, tentokrát z knihy s názvem Spiknutí kokotů.

(rp,prvnizpravy.cz,petrzantovsky,foto:arch.)