Svátek má: Teodor

Politika

Velikost textu:

Petr Štěpánek: K čemu je Česká televize?

Petr Štěpánek: K čemu je Česká televize?

Aby nám selektovala informace na ty, které smíme slyšet a které ne? Aby nám vnucovala eurohujerskou, neomarxistickou a covidovou propagandu? Aby místo hlavních zpráv vysílala podivný, nastavovaný spotřebitelský magazín?

Petr Štěpánek
3. srpna 2021 - 03:20

Aby nám v hlavním vysílacím čase pouštěla staříky Vinnetoua, Angeliku, Schimanského či Kojaka? Aby nás ještě dvaatřicet let po Velké sametové krmila seriály z dob reálného socialismu? Aby týden co týden drancovala archiv a vyráběla nekonečné střihové pořady s Bohdalkou, Menšíkem, silvestry a kouzelníkem, co nikdy nepřijde? Aby za naše peníze krmila darmožrouty z politických neziskovek? Aby politicky korektně prznila duše už i našim dětem? Aby byla zdrojem obživy pro pravdoláskovní hochy a děvčata, co spolu mluví?, píše Petr Štěpánek na facebooku.  Na tohle posíláme na Kavčí hory sedm miliard ročně? Proč si máme platit něco, co nám škodí? Takzvané koncesionářské poplatky jsou navíc neefektivní, iracionální a asociální. V toku času se pozvolna přeměnily na podivnou degresivní „daň z domácnosti“. Efektivita jejich výběru je problematická, systém je zastaralý a v poměru ke svému platu paradoxně nejvíce platí ti nejchudší.  

Samotné zrušení poplatků ale nestačí. Českou televizi je potřeba zeštíhlit, její hospodaření podrobit skutečné veřejné kontrole, a především a hlavně její zpravodajství a publicistiku otevřít celému názorovému spektru.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)