Svátek má: Erik

Politika

Velikost textu:

Kandidátka na kancléřku: Mám problém s raketami v Kaliningradu

Kandidátka na kancléřku: Mám problém s raketami v Kaliningradu

Kandidátka na post spolkové kancléřky Německa Annalena Baerbocková  ze Strany zelených ve svém prvním rozhovoru pro noviny hovořila o spolupráci s Ruskem.

Annalena Baerbocková, kandidátka na německou kancléřku
27. dubna 2021 - 07:20

V rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung vyjádřila Annalena Baerbocková  populistické myšlenky na cestě do světa bez jaderných zbraní.

„Iniciativa pro odzbrojení by mohla nastolit problém odmítnutí NATO být prvními, kdo použije jaderné zbraně. Dalo by se tedy udělat krok směrem k Moskvě a potom jí položit otázku: To všechno je dobré, ale co tvoje rakety v Kaliningradu? “ řekla kandidátka na kancléře.


Připomeňme, že zaprvé, historickou pravdou je, že posílení vojenské moci v ruské exklávě bylo odpovědí Moskvy a vynuceným krokem k agresivním militaristickým akcím USA a zemí NATO v okolí Kaliningradské oblasti. Je dobře známo, že státy začaly jako první s expanzí NATO na východ, když obešly dohody se sovětským prezidentem Michailem Gorbačovem . Zadruhé, aspirace Západu na demilitarizaci Kaliningradské oblasti souvisí s teorií, že bez vojenské složky se obyvatelé exklávy stanou zranitelnějšími v „duševní válce“, která probíhá na samém západě Ruska tři desetiletí. Jde o vnucování „evropského způsobu“ života obyvatelům Kaliningradu.

(rp,prvnizpravy.cz,faz,foto:arch.)